Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie do wiary, co włożyli do trumny Jana Nowickiego! Wygadał się Cezary Pazura, lepiej usiądzcie
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 18.04.2023 16:19

Nie do wiary, co włożyli do trumny Jana Nowickiego! Wygadał się Cezary Pazura, lepiej usiądzcie

Jan Nowicki
fot. KAPiF

Pod koniec 2022 roku media obiegła przykra informacja o śmierci Jana Nowickiego. Wielki aktor zmarł w wieku 83 lat. Okazuje się jednak, że o okolicznościach swojego spoczynku myślał już dużo wcześniej. W najnowszym wywiadzie Cezary Pazura zdradził, co jego przyjaciel zabrał ze sobą do grobu.

Aktor Jan Nowicki był niezwykle barwną osobowością, doskonale znaną w środowisku artystycznym. Jego ekscentryczne uosobienie zdaje się potwierdzać najnowsza informacja o tym, co życzył sobie w ostatniej woli.

Kim był Jan Nowicki?

Jan Nowicki był niezwykle ciekawą postacią polskiej sceny teatralnej i filmowej. Z Cezarym Pazurą poznali się w 1997 roku na planie filmu "Sztos" w reżyserii Olafa Lubaszenki. W najnowszym odcinku podcastu "Imponderabilia" Pazura opowiedział, jak wielką inspiracją był dla niego Nowicki. Był pod wrażeniem nie tylko jego gry aktorskiej, ale i barwnej osobowości. Okazuje się, że Jan Nowicki był znany ze swojego zamiłowania do używek. Nie przestał palić papierosów do końca, mimo różnych chorób. Uwielbiał także smakować wysoko procentowych napojów, jednak z rozwagą, nie upijając się. 

- Wiedział, że to życie jest tymczasowe i trzeba je fajnie przeżyć. On był świetnym obserwatorem życia, był cynikiem. Zawsze mówił prawdę - wspominał Cezary Pazura w podcaście "Imponderabilia".

Jednak ślub! Tomasz Kammel zaskoczył wesołymi wieściami, jest zdjęcie pary młodej

Cezary Pazura zdradził, co Jan Nowicki ma włożone do trumny

7 grudnia 2022 roku Jan Nowicki zmarł na zawał w swoim domu w Krzewencie, co okazało się szczególnym ciosem dla jego rodziny, ponieważ na drugą połowę grudnia miał zaplanowaną operację serca, której niestety nie doczekał. Został pochowany w grobowcu na rodzinnym cmentarzu w Kowalu. Miejsce na nim aktor wykupił już 2014 roku i, jak się okazuje, miał ku temu szczególny powód:

- Pamiętam, jak kręciliśmy "Sztos", to on mówił: "Ja już mam miejsce na cmentarzu". Umarł wtedy jego kolega, który pędził bimber najlepszy we wsi. "Ja mam koło niego miejsce, bo wierzę w życie po śmierci. Wierzę w to, że on tam też będzie to miał" - opowiedział Cezary Pazura w najnowszym odcinku podcastu "Imponderabilia".

Ponadto Cezary pazura zdradził, co takiego aktor zabrał ze sobą do grobu:

- Podobno pan Jan dostał do trumny papieroski i piersióweczkę. Tak słyszałem. Tak sobie życzył.

Pogrzeb Jana Nowickiego

Pogrzeb Jana Nowickiego odbył się w tydzień po jego śmierci, 14 grudnia 2022 roku w Kowalu. Żegnało go liczne grono rodziny i przyjaciół, również wiele znamienitych osobowości. Na uroczystościach pogrzebowych pojawili się m.in. burmistrz Kowala, a prywatnie chrześniak aktora, Eugeniusz Gołembiewski; Andrzej Grabowski, którzy odczytał List do Rzymian, a także Marek Kondrat, który przytoczył ostatni list, który dostał od Nowickiego na dwa dni przed śmiercią.

jannowickigrób.jpg
fot. Rafał Jendrzejewski/WikimediaCommons