Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Nie będzie Sylwestra TVN 2022/2023 w Warszawie. Ujawniono powód zaskakującej decyzji
Martyna Pałka
Martyna Pałka 22.09.2022 19:29

Nie będzie Sylwestra TVN 2022/2023 w Warszawie. Ujawniono powód zaskakującej decyzji

Sylwester TVN
fot. Wojciech Artyniew/East News

Właśnie przekazano smutne wiadomości na temat organizacji tegorocznego koncertu sylwestrowego przez stację TVN. Do tej pory to najbardziej wyczekiwane wydarzenie w roku miało miejsce w stolicy naszego kraju. Teraz Warszawa ogłosiła, że rezygnuje z bycia gospodarzem Sylwestra TVN.

Wszyscy fani transmisji największej w roku imprezy plenerowej mogą mieć teraz niemałe powody do smutku. Stolica wycofała się z organizowania wyczekiwanego wydarzenia. Znamy powody, dla których miasto zrezygnowało z goszczenia największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Gdzie w takim razie odbędzie się tegoroczny Sylwester TVN?

Sylwester TVN 2022/2023: Warszawa zrezygnowała z organizacji imprezy

Jak podaje „Presserwis” stolica naszego kraju, która do tej pory co roku była gospodarzem sylwestrowej imprezy stacji TVN, podjęła decyzję o rezygnacji z organizowania tegorocznego wydarzenia. Powodem mają być drastyczne podwyżki cen energii, które już niedługo będą mieć miejsce w Polsce.

Jak wiadomo, organizacja imprezy Sylwester TVN wiąże się z ogromnymi kosztami. Tym razem Warszawa postanowiła zrezygnować z tej przyjemności i zamiast gościć zebranych na placu Bankowym oraz przed Pałacem Kultury i Nauki imprezowiczów, woli trochę zaoszczędzić.

–Wzrost kosztów energii w przyszłym roku przekroczy 500 milionów złotych. Jednocześnie rządzący nieustannie ograniczają przychody Warszawy z podatku PIT – mówimy o miliardach złotych. Obecnie skupiamy się na szukaniu oszczędności, dlatego zapadła decyzja o tym, że w tym roku Warszawa nie będzie organizowała plenerowego koncertu sylwestrowego – powiedział w rozmowie z portalem „Presserwis” Wojciech Śmiech, zastępca dyrektora biura marketingu miasta w Urzędzie miasta stołecznego Warszawy.

Na razie nie wiadomo, czy w związku z przekazanymi informacjami Sylwester TVN w ogóle się nie odbędzie, czy zostanie przeniesiony na teren innego polskiego miasta. Stacja, póki co nie zabrała głosu w tej sprawie. Wiadomo natomiast, że organizacje tegorocznego koncertu sylwestrowego planują Telewizja Polska i stacja Polsat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Dorota Wellman rozpłakała się na wizji w „Dzień Dobry TVN”. Piękne spotkanie
  2. „Dzień Dobry TVN”: Wzburzona Drzyzga zaczęła ostro mówić prosto do kamery. „Przepraszam, ale poniosło mnie”
  3. Na widok Magdy Gessler można było zwariować. Miała na sobie 15 metrów materiału, 8 warstw tiulu i pióra

Źródło: Radio Zet

Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów