National Geographic pokazał najlepsze zdjęcia 2018 roku! Robią piorunujące wrażenie
National Geographic co roku wybiera najlepsze zdjęcia w ramach konkursu. Zgłoszenia napływają z całego świata, a zdjęcia ukazują pewną historię. W tym roku wyłoniono laureatów w kategoriach ludzie, miejsca i dzika natura. Jakie zdjęcia wygrały w tym roku?
National Geographic może w tym roku z ręką na sercu powiedzieć, że uczestnicy konkursu pokazali klasę. Finałowe zdjęcia przedstawiają historię i zmuszają do refleksji. Ideą konkursu jest ukazanie przyrody i świata, tak by móc zwrócić uwagę na rzeczy ważne lub piękne.
National Geographic w kategorii miejsca
Chętnych do wzięcia udziału w konkursie nie brakuje. W tym roku napłynęło blisko 10 tysięcy zgłoszeń do National Geographic Photo Contest, z których wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach — miejsce, ludzie i dzika natura. Główną ideą konkursu jest przedstawienie zdjęć odkrywczych, które inspirują, ukazują świat i kulturę. Laureaci mogą cieszyć się wygrana pieniężną, a finalista, umieszczeniem jego fotografii na Instagramie National Geographic. Jest to z pewnością największa satysfakcja, biorąc pod uwagę, że obserwuje ich ponad 95 milionów ludzi z całego Świata.
Zwycięskie fotografie National Geographic Photo Contest niosą za sobą historię, która towarzyszyła okolicznościom wykonania fotografii. Drugie miejsce zajął Nicholas Moir, który uchwycił zardzewiałego Forda, który jest pokryty pyłem. Zdjęcie nawiązuje do sił natury, a dokładnie 16 tornad, których był świadkiem w ciągły zaledwie 10 dni. Trzecie miejsce należy do Christiana Wernera i zdjęcia przedstawiającego ruiny w Homs w Syrii.
Czołowe miejsce zajął Jassen Todorov, który ujął składowisko samochodów Volkswagen i Audi na pustyni Mojave w Kalifornii. Zdjęcie ma związek ze skandalem marki Volkswagen.
Zwycięzcy w kategorii ludzie i dzika natura
Dzika natura bywa naprawdę fascynująca, a przekonał się o tym Pim Volkers, który uwiecznił stado gnu przebiegających rzekę Mara w Tanzanii. Zdjęcie zapiera dech w piersiach, pokazuje dzikość, tajemnicę i rywalizację. W tej samej kategorii popisał się także autor Jonas Beyer, fotografując woły piżmowe.
-Miałem szczęście, że znalazłem się w odpowiednim miejscu, żeby zobaczyć, jak się bawią, i przyglądałem im się uważnie przez około godzinę. – wspomniał Jonas Beyer w opisie zdjęcia.
Trzecim miejscem może cieszyć się Alison Langevad ze zdjęciem odwróconych do siebie dwóch nosorożców.
W kategorii ludzie National Geographic wyłoniło trzy zdjęcia, przedstawiające odmienne sytuacje. Na pierwszym znalazł się David Muyochokery – fotograf, który prawdopodobnie po raz ostatni został sfotografowany w jego własnym studiu.
– David pracował tam przez 37 lat, ale Weekend Studio miało się wkrótce zamknąć. David wyjaśnił, że z kamerami teraz na telefonach, popyt na jego pracę zmalał – wspominała fotografa autorka zdjęcia, Mia Collis.
Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się kolejno Todd Kennedy, który wspomina rodzinne wakacje w Sydney oraz Avishek Das. Mężczyzna uwiecznił kulturalną stronę Indii, a dokładnie festiwal Charak Puja.
ZOBACZ GALERIĘ:
Jassen Todorov, Unreal.
Avishek Das, Love of Life
Alison Langevad, A New Look
Jonas Beyer, Deep Snow
Nicholas Moir, Thunderbird In The Dust
Pim Volkers, Flying at the Crossing
Christian Werner, Road to Ruin
Mia Collis, Sunday Best at Weekend Studio
Todd Kennedy, Roadside Motel
ZOBACZ TEŻ:
- Fryzura na sylwestra zdominowana przez „Glitter hair”! Wygląda obłędnie
- Aplikacja randkowa, w której kobiety ANONIMOWO wybierają partnerów. Najwyższy czas!
- Czy psy płaczą? Cała prawda o płaczu psów
Źródło: nationalgeographic.com