Nastolatka zobaczyła nieodpowiednie treści w sieci. Doszło do tragedii
Dostęp do technologii co prawda ułatwia dzieciom i młodzieży poznawanie świata, ale niestety umożliwia im także dotarcie do treści, których nigdy nie powinny poznawać. W najgorszy możliwy sposób przekonali się o tym rodzice amerykańskiej nastolatki.
Teraz próbują wskazać winnego. Szykują już nawet poważny pozew przeciw wielkiej korporacji. Czy to przez nią ich córka nie żyje?
Nastolatka popełniła samobójstwo dzięki wiedzy z mediów społecznościowych
Englyn Roberts była 14-latką z Luizjany, która niemal ciągle, podobnie zresztą jak jej rówieśnicy, korzystała z mediów społecznościowych. Nie miała jednak dobrego kontaktu z nimi i czuła się nierozumiana nawet przez rodziców, o czym mówiła tylko swojej najlepszej przyjaciółce.
Z tego względu, pomimo tak młodego wieku, pokusiła się o samobójstwo. Jej próba mogłaby się zakończyć uratowaniem życia, gdyby nie wiedziała, jak się do tego zabrać. Sęk w tym, że na Instagramie znalazła filmik instruktażowy, na którym pokazano, jak skutecznie powiesić się na klamce . Englyn zastosowała się do nagrania i w efekcie było już za późno, gdy rodzice wpadli do pokoju, by ją ratować.
Zrozpaczeni i wściekli ze względu na śmierć córki zaczęli szukać winnych. Stwierdzili, że córka żyłaby, gdyby moderacja Instagrama sprawniej usuwała tak krzywdzące treści. Zdecydowali się więc pozwać całą firmę META, która jest właścicielem wspomnianego portalu społecznościowego.
Czyją winą jest śmierć nastolatki?
Choć rodzice zrzucają winę za śmierć córki na wielką korporację, trudno nie odnieść wrażenia, że w poszukiwaniu winnych najpierw powinni spojrzeć w lustro. W końcu to oni zaniedbali kontakt z pociechą na tyle, że nawet nie wiedzieli, że może ona próbować popełnić samobójstwo.
Gdyby odpowiednio się nią zainteresowali i podeszli do sprawy poważnie, wysyłając ją do specjalisty, dziewczyna prawdopodobnie nawet nie szukałaby takich szokujących poradników w sieci. Warto mieć na uwadze zdrowie psychiczne najbliższych . Ci, którzy niestety nie mogą na to liczyć, powinni wiedzieć, że zawsze jest inne wyjście, a pomoc mogą znaleźć pod tymi numerami:
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży –
116 111
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych –
116 123
Artykuły polecane przez redakcję Lelum:
- Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
- Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
- W Pepco pojawiła się sukienka idealna na święta. Cena zachwyca, Polki biegiem ruszą na zakupy
Źródło: Super Express