Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nastolatek po raz pierwszy widzi barwy dzięki specjalnym okularom. Płacze jak dziecko [WIDEO]
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 01.12.2019 10:13

Nastolatek po raz pierwszy widzi barwy dzięki specjalnym okularom. Płacze jak dziecko [WIDEO]

nastolatek
twitter.com/BenJones_5

Nastolatek przez całe swoje życie nie miał szansy, by zobaczyć świat w kolorach. Chłopak cierpli na ślepotę barw, popularnie zwaną daltonizmem. Po raz pierwszy miał szansę na to, by zobaczyć świat tak, jak my widzimy go na co dzień gdy nauczyciel przyniósł mu specjalne okulary. Natychmiast się rozpłakał, to wzruszający moment.

Ślepota barw dotyka ośmiu procent mężczyzn i pół procent kobiet pochodzenia Europejskiego. Chociaż większość jej skutków jej raczej drobna i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, to wciąż ogranicza takiej osobie możliwość, by doświadczać świata w taki zakresie, jak może robić to większość z nas. Jak niesamowitym doświadczaniem może być widzenie barw, pokazuje to wideo, na którym nastolatek przeżywa to po raz pierwszy.

Nastolatek po raz pierwszy widzi kolory

12-letni chłopak cierpiał na daltonizm — nie widział kolorów. Kiedy w jego szkole miała zostać przeprowadzona lekcja o ślepocie kolorów, jego nauczyciel wpadł na pewien pomysł. W związku z tym poprosił mamę chłopca, by tego dnia pojawiła się na ich zajęciach.

nastolatek

Poruszająca scena.

Po wstępnie dotyczącym tego, na czym dokładnie daltozim polega, mężczyzna zaprezentował specjalne okulary, które pozwalają cierpiącej na ślepotę kolorów osobie na to, by widzieć kolory, jak reszta z nas. Kiedy nastolatek je założył, jego reakcja była niemal natychmiastowa.

Poruszający widok

Na początku, kiedy chłopak założył okulary, na jego ustach malował się uśmiech. Jednak ten wyraz nie trwał długo. Nastolatka w jednej chwili przytłoczyły emocje i chłopak zaczął płakać. Chyba wszystkich wzruszyła ta scena — nauczyciela, jego mamę, nawet innych uczniów.

Mało kiedy pamiętamy, żeby doceniać drobne rzeczy w życiu — takie jak to, że każdy z nas może na co dzień doświadczać świata wraz z jego niesamowitymi barwami i dźwiękami. Sceny takie jak ta, mogą nam służyć jako przypomnienie.

ZOBACZ NAGRANIE:

My little brother is severely colorblind and so is his principle at school. While they were learning about colorblindness in class, his principle brought in some glasses that let him see color for the first time, and he was very emotional. Check it out: pic.twitter.com/LQhAND9RJq

— Ben Jones (@BenJones_5) November 21, 2019

ZOBACZ TEŻ:

  1. Banki rozdają pieniądze. Możesz dostać w prezencie nawet 430 zł
  2. Kosmetyczne koszmary, czyli nieudane zabiegi sztucznych rzęs. Strzeżcie się pseudostylistek [GALERIA]
  3. Chłopiec po raz pierwszy zobaczył kuzynki bliźniaczki. Jego reakcja zdradza więcej niż tysiąc słów
  4. Ośmiolatka była codziennie odwiedzana przez obcego mężczyznę. Gdy raz nie otworzyła mu drzwi, poznał całą prawdę
  5. 35-letnia żona Karola Strasburgera przerwała milczenie po porodzie. Zdradziła, co się dzieje z ich nowo narodzoną córką

źródła: twitter.com/BenJones_5

Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów