Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Napłynął komunikat pierwszej damy Ukrainy Ołeny Zełenskiej. Ciężko powstrzymać łzy
Michał Fitz
Michał Fitz 26.02.2022 09:44

Napłynął komunikat pierwszej damy Ukrainy Ołeny Zełenskiej. Ciężko powstrzymać łzy

Ołena Zełenska
GINTS IVUSKANS/AFP/East News

W tej chwili na terytorium Ukrainy trwają walki z rosyjskimi wojskami. Nasi wschodni sąsiedzi dzielnie się bronią dzięki niezwykłej mobilizacji. O ich harcie ducha wspomniała także pierwsza dama, Ołena Zełenska.

Opublikowała ona na Instagramie specjalny post, który miał na celu pokrzepienie serc jej rodaków.

Ołena Zełenska z apelem do rodaków

Pierwsza Dama Ukrainy wystosowała wspomniany post w dzień ataku Rosji na jej kraj. Napisała w nim wiele budujących zdań. Przyznała, że regularnie śledzi materiały internetowe i jest pod ogromnym wrażeniem mobilizacji jej rodaków. Zapewniła ich także, że wspólnymi siłami na pewno uda im się odeprzeć wrogie siły. Podkreśliła, że specjalna moc drzemie właśnie w narodzie ukraińskim, który wspólnie tworzy armię, nawet jeśli nie jest do końca uzbrojony. Podkreśliła też, że będzie chciała świecić przykładem i zachowa spokój, który jest w tak trudnej sytuacji niezwykle istotny.

– Dzisiaj nie będę płakać i panikować. Będę spokojna i pewna siebie. Patrzą na mnie moje dzieci. Będę obok nich. Obok mojego męża – skwitowała Pierwsza Dama Ukrainy.

Warto podkreślić, że Ołena Zełenska i jej mąż oraz dzieci pozostali w Kijowie, choć zagraniczne rządy oferowały im pomoc w wydostaniu się z Ukrainy. Prezydent nie chciał jednak opuszczać swojego narodu, pomimo tego, że w jednym z wystąpień przyznał, że to on jest celem numer jeden dla wojsk Putina, a jego rodzina zaraz po nim. To akt niebywałej odwagi, na który mógł się zdecydować tylko prawdziwy mąż stanu.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Jak zwalczyć ból gardła w nocy?
  2. „Stepowa miłość” znika z TVP. Odcinków nie obejrzymy już nawet w sieci?
  3. „Płaczę”. Paweł Deląg pokazał wiadomość od znajomej z Ukrainy