Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Najcięższa kobieta świata była wyśmiewana. Po schudnięciu 140 kg wygląda wspaniale
Karol Zaborowski
Karol Zaborowski 30.05.2021 21:06

Najcięższa kobieta świata była wyśmiewana. Po schudnięciu 140 kg wygląda wspaniale

Dieta najcieższa kobieta na świecie
screen youtube.com/TLC

Najcięższa kobieta na świecie przeszła niesamowitą metamorfozę. Jednak w przypadku tak olbrzymiej otyłości sama dieta by nie wystarczyła.

Pauline Potter była uznawana za najcięższą kobietę na świecie. Amerykanka ważyła ponad 300 kilo, ale udało jej się przejść niesamowitą metamorfozę. Dieta, którą stosowała, była przygotowana przez specjalistów, jednak niezbędny był też zabieg zmniejszenia żołądka.

Amerykanka trafiła do programu „My 600-Lb Life” telewizji TLC i jej przypadkiem zajął się znany chirurg dr Younan Nowzaradan. Jednak bardzo szybko pojawił się problem, ponieważ Pauline nie chciała stosować się do zaleceń lekarza.

Dieta i operacja sprawiły, że schudła 140 kilogramów

Początkowo Pauline nie stosowała się do swojej diety, jednak z czasem zmieniła swoje nastawienie. Przełomowym momentem okazał się dla niej pobyt w szpitalu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Chcąc zagłuszyć ból kolan Pauline zaczęła przyjmować duże ilości środków przeciwbólowych. Niestety doprowadziło to do pęknięcia wrzodu w jej żołądku, a także do rozwinięcia się sepsy.

Amerykanka znalazła się w bardzo ciężkim stanie w szpitalu, gdzie trwała walka o jej życie. Na szczęście Pauline udało się wygrać tę walkę, co sprawiło, że faktycznie zaczęła się stosować do zaleceń doktora Nowzardana.

Amerykanka przyznaje, że lekarze naprawili jej żołądek, jednak nadal musi walczyć ze swoją psychiką.

Gruba dziewczyna wciąż we mnie jest. Lekarze naprawili mój żołądek, ale nie naprawili mojego umysłu. Muszę walczyć dalej – powiedziała Potter w jednym z odcinków „My 600-Lb Life”.

Jednak mimo początkowych problemów Pauline udało się schudnąć zawrotne 140 kilogramów. Kobieta przeszła też zabieg usunięcia nadmiaru skóry i teraz jest zupełnie inną osobą.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Dr. Now MD (@younannowzaradan)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: o2.pl

Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów