Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Najbliżsi chwilę przed pogrzebem Emiliana Kamińskiego wydali apel. Mają jedną prośbę ws. uroczystości
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 29.12.2022 22:46

Najbliżsi chwilę przed pogrzebem Emiliana Kamińskiego wydali apel. Mają jedną prośbę ws. uroczystości

Emilian Kamiński
fot. KAPiF

Emilian Kamiński odszedł w pierwszy dzień świąt, pozostawiając bliskich pogrążonych w ciężkim szoku i rozpaczy. Znamy już datę pogrzebu, rodzina wystosowała poruszający apel. Żałobnicy zostali poproszeni o spełnienie jednej prośby. 

Miał 70 lat, snuł artystyczne plany na przyszłość, w następnym roku miał wziąć udział w przesuniętych (z myślą o jego zdrowiu) zdjęciach do nowej części „U Pana Boga…”. Zamiast tego w pierwszych dniach stycznia odbędzie się uroczyste pożegnanie aktora.

Emilian Kamiński spocznie w Alei Zasłużonych. Rodzina ma jedną prośbę do żałobników

Emilian Kamiński pozostawił na świecie żonę Justynę Sieńczyłło, dwóch synów oraz córkę, a także liczne grono bliskich i przyjaciół, także współpracowników z Teatru Kamienica, którzy dla niego stali się drugą rodziną. Nad spektaklami pracowali z resztą wszyscy — on i jego ukochana, a nawet potomstwo.

Ekipa „M jak miłość”, aktorzy, scenarzyści, zaprzyjaźnieni twórcy — teraz ich wszystkich połączył żal po utracie nieodżałowanego aktora. Można się spodziewać, że ostatnie pożegnanie zgromadzi na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach prawdziwe tłumy.

Już wcześniej  „Fakt” dowiedział się, że pogrzeb gwiazdora będzie miał miejsce w środę 4 styczna i będzie miał charakter państwowy. Teraz do informacji publicznej trafił oficjalny nekrolog, wystosowany przez „Najbliższych i Rodzinę Teatru Kamienica”.

– Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 26 grudnia 2022 roku w wieku 70 lat odszedł Emilian Kamiński. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 4 stycznia 2023 roku (środa). Msza święta żałobna zostanie odprawiona o godz. 13:00 w kościele św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14. Po mszy nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Powązkowski Wojskowy — Aleja Zasłużonych – potwierdzono.

Pod spodem, mniejszym drukiem dodano także krótką notkę. Łzy same napływają do oczu, gdy czytamy, o co bliscy poprosili żałobników w tym szczególnym, lecz jakże smutnym dniu.

Prosimy, aby zamiast kwiatów dokonać wpłaty na” Hospicjum Domowe „Empatia” Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej – podano wraz z numerem konta.

Emilian Kamiński
Emilian Kamiński

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Nie przyjmujesz księdza po kolędzie? Biskup ostrzega, wspomniał o sąsiadach takich osób