Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nagranie wiejskiego wesela z 1992 roku jest hitem. Wszystko naturalne i szczere, ludzie potrafili się niesamowicie bawić
Karol Osiński
Karol Osiński 19.06.2021 11:51

Nagranie wiejskiego wesela z 1992 roku jest hitem. Wszystko naturalne i szczere, ludzie potrafili się niesamowicie bawić

wesele
fot. screen facebook.com/kiedysbylojakosfajniej

Na facebookowym profilu o nazwie Kiedyś było jakoś fajniej pojawiło się nagranie, na którym widać polskie wesele z 1992 roku. Wszystko wyglądało wówczas inaczej. Zebrani przy stole ludzie posilali się serwowanymi posiłkami i napojami, do czego przygrywała im orkiestra. Na ich twarzach widać było radość. Dziś takich wesel już nie ma.

Polskie wesele kojarzy się przede wszystkim z tłumem gości, zastawionym po brzegi stołem i zakrapianą imprezą do białego rana. Pod tym względem nie zmieniło się nic, jednak wystrój i jakość zabawy weselnej na początku lat 90. XX w. były całkowicie inne.

Wesele z 1992 roku

Opublikowane na Facebooku nagranie momentalnie stało się hitem i viralem w sieci. Polubiło je ponad 5 tys. osób, a w komentarzach odezwało się niespełna 1000 użytkowników.

Część z nich to były osoby, które miały przyjemność przeżyć takie zabawy i z radością je wspominały. Na wideo widać, jak elegancko ubrani i uśmiechnięci ludzie siedzą przy dostawionych stołach, delektując się zastawionym na nich jedzeniem i napojami.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Dzieci siedzą obok swoich rodziców, a w tle przygrywa i śpiewa orkiestra. Miejsce do tańca znajduje się zaraz za stołami. Internauci zauważyli, że tego typu imprezy trwały znacznie dłużej niż dzisiejsze.

Wesele trwało co najmniej dwa dni, stoły pełne jedzenia: dwa świniaki, cielak, 50, 60 kurczaków, koniecznie przyśpiewki, hulaj dusza, tańce przy kapeli – wspomina jeden z internautów.

A czy wy mieliście okazje być na podobnych imprezach?

Zobacz wideo:

Do sieci trafiło nagranie z wesela z 1992 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum

Źródło: facebook.com

Tagi: wesele
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania