Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nagranie kradzieży obrazu wartego 25,5 miliona złotych. Widać niemal każdy ruch złodzieja
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 23.04.2020 20:13

Nagranie kradzieży obrazu wartego 25,5 miliona złotych. Widać niemal każdy ruch złodzieja

nagranie
fot.youtube.com/VOA News

Nagranie z muzeum – zginął obraz Vincenta Van Gogha

Na nagraniu udostępnionym przez policję widać wyraźnie całe włamanie. Kradzież trwała kilka minut. Z momentem rozbicia przez napastnika szyby przy wejściu do muzeum, uruchomił się alarm. Złodziej zdążył złamać kolejne zabezpieczenia, zdobyć obraz i uciec, zanim jednostki policji przybyły na miejsce.

  1. Komunikat ministerstwa zdrowia. Polacy natychmiast powinni przestać robić jedną rzecz, skutki mogą być fatalne
  2. Fatalne wieści o Michale Figurskim. Usłyszał od lekarzy porażającą diagnozę, jego życie jest zagrożone
  3. Wpadka Andrzeja Dudy. Prezydent popełnił błąd, od którego wielu aż bolą uszy

Zaginęło jedno z dzieł holenderskiego malarza Vincenta Van Gogha. Dzieło postimpresjonisty, które zostało skradzione, nosi tytuł: Ogród przy plebanii w Nuenen wiosną. Do włamania doszło nad ranem 30 marca w muzeum Singer Laren, położonego na północ od Amsterdamu. Z powodu epidemii koronawirusa, placówka była zamknięta. Włamywacz wykorzystał tę okazję, by zdobyć obraz, którego wartość wycenia się na 5 milionów funtów, czyli równowartość 25,5 miliona złotych.

Nagranie obrazuje włamanie i kradzież jednego z najcenniejszych dzieł sztuki. Policja udostępniła wideo, licząc, że ułatwi to odnalezienie złodzieja. Na nagraniu widać prawie każdy ruch włamywacza.

Nagranie kradzieży cennego obrazu zostało udostępnione przez policję. Ma to pomóc w uchwyceniu złodzieja. Na wideo widać każdy jego ruch. Sprawa dotyczy naprawdę wyjątkowego włamania, wartość skradzionego dzieła to 25,5 miliona złotych.

Policja szuka złodzieja obrazu Van Gogha

Mimo poszukiwań policji nie udało się odnaleźć złodzieja obrazu Van Gogha. Dlatego postanowiono udostępnić nagranie obrazujące włamanie. Oprócz tego jednego dzieła nie zniknęło nic więcej. Dyrektor placówki Jan Rudolph de Lorm nie krył złości. Nie dość, że włamu dokonano w 167 rocznicę urodzin artysty, to obraz nie należał do tego muzeum.

Dzieło jest własnością Groninger Muzeum, Ogród przy plebanii w Nuenen wiosną został wypożyczony muzeum Singer Laren dla specjalnej wystawy noszącej tytuł Mirror of the Soul (Zwierciadło Duszy). Dyrektor placówki jest załamany, to najgorsze co może przydarzyć się muzeum, które wypożycza tak cenne dzieło. Policja prosi każdego, kto ma jakieś informacje dotyczące kradzieży obrazu o kontakt.

ZOBACZ NAGRANIE:


Nagranie obrazuje kradzież z holenderskiego muzeum. Zginął bardzo cenny obraz Vincenta Van Gogha. Dla Holendrów dzieła tego malarza mają szczególne znaczenie kulturowe i historyczne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. ZUS opublikował komunikat w sprawie „trzynastek”. Bardzo ważna informacja
  2. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  3. Pitbull zobaczył w swoim domu małego kotka. Zareagował natychmiast, wszystko nagrano
  4. Horoskop egipski, które bóstwo czuwa nad tobą? Każdy z nas ma swojego opiekuna
  5. Morawiecki wyjaśnia nakaz dwóch metrów odległości między mężem a żoną. Unikniecie poważnych problemów
  6. Jest dramatyczny apel listonoszy. Przekazali zatrważającą wiadomość, przykre detale

źródło: tvn24.pl

Powiązane
Cezary Żak
Jak dobrze znasz seriale TVP? Tylko najlepsi poradzą sobie z quizem