Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nagle gruchnęły wieści o Wąsiku i Kamińskim. Syn jednego z nich wydał pilny apel, chodzi też o zbiórkę
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 10.01.2024 18:34

Nagle gruchnęły wieści o Wąsiku i Kamińskim. Syn jednego z nich wydał pilny apel, chodzi też o zbiórkę

Wąsik, Kamiński
Pawel Wodzynski/East News/Wojciech Olkusnik/East News

Zbiórka zorganizowana dla bliskich Wąsika i Kamińskiego wywołała niemałe poruszenie w sieci. Internauci dali upust swoim emocjom. Ale to nie wszystko. Pojawił się także nietypowy apel syna jednego ze skazanych.

Rodzina Kamińskiego apeluje w mediach. Sprawdź co w internecie zamieścił jego syn

Choć z pewnością byli ministrowie nie spodziewali się takiego obrotu sprawy i wczorajszego zatrzymania to pomimo krótkiego upływu czasu od zdarzenia bliscy i byli współpracownicy zatrzymanych zdążyli wystosować nietypowy apel w sieci. Jedną z najbardziej angażujących się osób jest Przemysław Czarnek były minister edukacji i nauki, który w internecie ogłosił rozpoczęcie zbiórki dla rodzin osadzonych.

mają rodziny, dzieci w wieku szkolnym. Dzieci dziś płaczą, żony modlą się na różańcach - argumentuje swoje działania poseł PiS. 

Nie tylko Czarnek zaskoczył internautów swoim apelem, również syn jednego z zatrzymanych postanowił wystosować gorącą prośbę.

To musiało być dla nich szokiem. W takiej celi mieli spędzić noc Kamiński i Wąsik. Lepiej usiądźcie

Czy bliscy byłych posłów mają się o co martwić? Jak wygląda ich sytuacja?

Jak ustaliły media na podstawie zweryfikowanych oświadczeń majątkowych sytuacja finansowa obu panów, nie należy do najtrudniejszej. Zarówno Kamiński jak i Wąsik posiadają wartościowe nieruchomości, a także zgromadzone oszczędności, które z pewnością pozwolą przetrwać rodzinie ten trudny czas. Innego zdania są jednak przyjaciele osadzonych, do których zgodnie z własną deklaracją zalicza się zdymisjonowany już minister Przemysław Czarnek.

Z zupełnie inną prośbą zwraca się w sieci syn Mariusza Kamińskiego. Informuje on o proteście głodowym, jaki rozpoczął w areszcie jego ojciec. Jednocześnie prosząc o modlitwę za zdrowie swojego taty i pomyślność w walce.

Kacper powiedz mi tak szczerze... Oburzeni internauci dają upust swoim emocjom

Odbiorcy żywiołowo zareagowali na zamieszczony na portalu X (dawniej Twitter) wpis. Posypała się lawina komentarzy. 

  • "Pański ojciec jest osobą skazaną. Nie pańska to wina, ale taki jest wyrok."
  • “Bezprawie kolego, to wprowadzał twój ojciec, łącznie z załatwieniem Ci roboty. Na szczęście już nic nigdy wprowadzał nie będzie.”
  • "Panie Kacprze, w sumie to trochę współczuję, bo wiem, jak to jest, jak ojciec siedzi. Ale umówmy się, ja przynajmniej jestem w stanie przyznać, że mój był zwykłym gangusem i nie dorabiam do tego ideologii."
  • “Młody, a tym masz co do gara włożyć? Czarnek, dziś mówił, że przymieracie głodem…”

29 letni syn byłego ministra otrzymał intratne stanowisko w Banku Światowym. Według informacji medialnych za jego nominacją miał stać prezes NBP Adam Glapiński. Wychodzi więc na to, że jednak może zbiórka nie będzie potrzebna?

Źródło: next.gazeta.pl

Tagi: zbiórka
Powiązane
Agnieszka Włodarczyk
Czy zgadniesz, która gwiazda wcieliła się w tę postać w "Twoja twarz brzmi znajomo"? 1/2 poprawnych odpowiedzi to już sukces