Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Na co choruje Agata Młynarska? Dziennikarka znowu trafiła do szpitala
Michał Fitz
Michał Fitz 21.02.2022 20:13

Na co choruje Agata Młynarska? Dziennikarka znowu trafiła do szpitala

Agata Młynarska
instagram.com/agata_mlynarska

Choć Agata Młynarska nie ukrywa swojej dolegliwości, a wręcz otwarcie o niej mówi, by szerzyć świadomość dotyczącą tego problemu, niewiele osób wie, że boryka się z chorobą Leśniowskiego-Crohna. Czym ona jest?

To przewlekły problem, który regularnie utrudnia życie osobom, które muszą się z nim męczyć. Z jego powodu Agata Młynarska znalazła się niedawno w szpitalu.

Agata Młynarska i jej choroba

Czym objawia się powyższa dolegliwość? Jest teoretycznie problemem gastrycznym, odmianą przewlekłego zapalenia przewodu pokarmowego. Zwykle objawia się więc bulami brzucha, problemami z wypróżnianiem oraz odżywianiem, a co za tym idzie z anemią i utratą wagi. W cięższych przypadkach, co dotyczy popularnej prezenterki, do powyższych objawów dochodzą jeszcze bóle stawów i problemy skórne.

Agata Młynarska wyjawiła za pośrednictwem Instagrama, że obecnie właśnie najbardziej doskwierają jej stawy i ścięgna. Nagrywając relację ze szpitala, zaznaczyła, że robienie każdego kroku po schodach jest dla niej nie lada wyzwaniem. Pojawiła się w placówce, by dostać kwalifikację do nowej formy terapii. Poprzednia okazała się bezskuteczna. Warto bowiem podkreślić, że leczenie tej choroby nie jest proste i nie ma jednej, absolutnie skutecznej metody dla wszystkich pacjentów.

Młynarska mogła jednak opuszczać szpital z uśmiechem na twarzy, gdyż po badaniach okazało się, że nie ma przeciwwskazań, by ta podjęła się nowej formy leczenia. Pomimo tego, że ze wstrętną chorobą boryka się od prawie dekady, dalej pozostaje dobrej myśli i wierzy, że uda się ją zniwelować.

Co ciekawe, Agata Młynarska dzięki temu schorzeniu nawiązała wiele znajomości w warszawskim szpitalu MSWiA. Gdy teraz przychodzi na oddział, rozmawia z pracującymi tam osobami, jak ze swoimi przyjaciółmi.

– Witamy się jak najbliżsi sobie, moje kochane panie pielęgniarki opowiadają mi, co się u nich zmieniło, jak dzieci, wnuki – pisze Agata Młynarska.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Uwielbiany dziennikarz po wybudzeniu ze śpiączki przerwał milczenie. Widział porażające rzeczy
  2. Co się dzieje z Witoldem Pasztem? Niepokojący widok na profilu jurora „The Voice Senior”
  3. Tomasz Karolak pokazał swojego syna. Internauci nie mogli uwierzyć w to, co widzą: „Klon”

Źródło: radiozet.pl