Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Monika Olejnik pokazała zdjęcie z królową. Zdradziła, czego nigdy nie zapomni
Michał Fitz
Michał Fitz 09.09.2022 11:24

Monika Olejnik pokazała zdjęcie z królową. Zdradziła, czego nigdy nie zapomni

Monika Olejnik
fot. TRICOLORS/East News

Śmierć Elżbiety II poruszyła cały świat, nie tylko Wielką Brytanię. Ci, którym było dane wejść w interakcję z legendarną monarchinią, wspominają teraz te sytuacje, nierzadko dzieląc się nimi w mediach społecznościowych. Tak zrobiła chociażby Monika Olejnik.

Dziennikarka miała okazję poznać królową jeszcze w ubiegłym wieku. W mediach społecznościowych opublikowała zdjęcie z uroczystości, na której miało to miejsce i wyjawiła, dzięki komu w ogóle doszło do tego spotkania.

Jak Monika Olejnik poznała Elżbietę II?

Nawet zasłużeni, brytyjscy dziennikarze nie zawsze mieli szansę, by poznać królową osobiście. Jak więc udało się to polskiej publicystce? Okazuje się, że Monika Olejnik może być za to wdzięczna i zresztą jest Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. To on zaprosił ją bowiem na bankiet, który wyprawił z okazji przyjazdu królowej do Polski. Miało to miejsce w 1996 roku.

– Nigdy nie zapomnę uśmiechu i spojrzenia Królowej — napisała dziennikarka.

Dziennikarka nie zdradziła, o czym rozmawiała z królową, ale możemy sądzić, że nie była to długa dyskusja, a jedynie kurtuazyjna pogadanka z monarchinią. Tego dnia Elżbieta II poznała bowiem jeszcze wielu innych, znanych Polaków, choćby Irenę Szewińską, wybitną lekkoatletkę, która również znajduje się na zdjęciu udostępnionym przez Olejnik.

Monika Olejnik z hołdem dla Elżbiety II

W opisie wspomnianego zdjęcia Monika Olejnik nie tylko pokrótce opowiedziała, jak poznała królową, ale także złożyła jej swoisty hołd. Podkreśliła przede wszystkim jej długowieczność. W końcu siedziała na brytyjskim tronie przez aż 70 lat. Gdy obejmowała swoje stanowisko, premierem Wielkiej Brytanii był Winston Churchill, który przecież dla wielu jest odległą postacią historyczną.

To zresztą niejedyna ciekawostka, którą można przytoczyć, by pokazać, jak długo rządziła królowa. W czasie swojej kadencji poznała 13 różnych prezydentów Stanów Zjednoczonych i aż 16 premierów swojego kraju. Ostatnim jest Lizz Truss, której oficjalnie przekazała stanowisko raptem kilka dni przed śmiercią. Zdjęcia ze spotkania z nową panią premier są zresztą ostatnimi, oficjalnymi fotografiami królowej Elżbiety.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Królowa Elżbieta II nie żyje. Koniec pewnej epoki
  2. Ciężarna Dominika Gwit pokazała, jak teraz wygląda. „Dzieciątko rośnie, a ja trochę maleję”
  3. Katarzyna Golec zwykle usuwa się w cień, ale teraz zabrała głos. Przykre, co powiedziała o swoich marzeniach