Zwykła moneta z PRL? Tylko pozornie, możesz na niej zarobić fortunę
Moneta z czasów Polski Ludowej może mieć naprawdę wysoką wartość. Pieniądze z poprzedniego ustroju zyskały na wartości z uwagi na rzadkość występowania nominału w idealnym stanie. Obecnie rośnie na wartości kwota, jaką dostaniemy za PRL-owską złotówkę. Najbardziej cenna jest ta wyprodukowana w 1957 roku. Możemy zarobić na niej aż 1500 zł lub więcej, jeśli jej stan jest nieobiegowy.
Polska złotówka w 1957 roku została wyprodukowana nakładem ponad 58 milionów egzemplarzy. Następne złotówki wybito dopiero w 1965 roku. Skąd więc taki popyt na złotówkę o największym nakładzie, a więc teoretycznie najmniejszej wartości kolekcjonerskiej? Moneta jest coraz bardziej poszukiwana.
Moneta PRL-u, możesz zarobić fortunę
Złotówka wybita w 1957 roku została stworzona z niewdzięcznego materiału, jakim jest aluminium. Ponieważ wówczas, gdy została wprowadzona do obiegu, nie miała większej wartości dla kolekcjonerów, mało kto myślał, by zachować jakiś egzemplarz.
Właśnie dlatego pieniądz ten praktycznie w całości znalazł się w obiegu, nikt nie dołączył go do swojej kolekcji. Wykonany z aluminium szybko ulegał zniszczeniu i zatarciu.
Jak tłumaczył w nagraniu na YouTube właściciel gabinetu numizmatycznego D. Marciniak: tym właśnie sposobem złotówka zyskała na wartości.
Jej idealnej, nienaruszonej wersji próżno szukać. Dlatego każdy nominał 1-złotowy w idealnym stanie jest chętnie zakupowana przez kolekcjonerów. To niesamowite, ile można za nią dostać.
- Ginekolog: „Większość moich pacjentek popełnia jeden błąd. Mam dość, zacznijcie w końcu myśleć”
- Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie Polaków
- Przed chwilą Ministerstwo Edukacji wydało komunikat. Uwaga, dotyczy tych, którzy spełnią warunek do 7 grudnia
Polska złotówka z PRL – wartość
Zastanówmy się zatem czy nasi dziadkowie lub rodzice nie posiadają takiej monety w pamiątkach, starych portfelach. Jeśli złotówka utknęła gdzieś na lata, istnieje szansa, że jest mało zniszczona, a więc jej wartość jest wysoka.
Za złotówkę z 1957 roku, w stanie nieobiegowym dostaniemy od 1500 złotych nawet do kilku tysięcy złotych, jeśli stan pieniądza będzie idealny. Warto więc przeszukać rodzinne pamiątki czy stare pudła na strychu.
Możemy nagle znacznie się wzbogacić. Osoby, które na co dzień kolekcjonują monety i banknoty doskonale coś o tym wiedzą. Przy okazji to niezwykła pasja, która wciąga na lata.
Przy okazji szukania starych pieniędzy warto też zwrócić uwagę na inne nominały, wśród nich może znaleźć się wyjątkowa 5-złotówka. Ile można zarobić? Odpowiadamy tutaj.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
Ponieważ pieniądze znalazły się w 1957 roku w obiegu niemal w całości, kolekcjonerzy poszukują takich egzemplarzy nienoszących śladów użytkowania.
Złotówka została wyprodukowana z aluminium, materiału, który bardzo szybko ulega zniszczeniu. Jeśli posiadamy ten nominał z 1957 roku w stanie zniszczonym i zużytym, jest praktycznie bezwartościowy.
ZOBACZ TEŻ:
- Bardzo bliskie spotkanie z morskim stworem. Nagranie „połknięcia” kajakarek podbija internet
- Wiemy, co robi Justyna Pochanke po odejściu z TVN-u. Przeprowadziła się do kraju, który przyciąga turystów jak magnes
- Agnieszka Kotońska pokazała część mieszkania, której nigdy nie widać w telewizji. Ludzie oszołomieni przepychem: ”kafle barokowe w salonie”
- Dagmara Kaźmierska ze łzami w oczach zaczęła pisać wyznanie. ”Ukochany mężu”
- Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od 9 listopada. Otrzymają go tylko wybrane dzieci
- Rodzice mogą być spokojni. Decyzja ws pieniędzy z KRUS już zapadła
- Zarobki za zbieranie grzybów mogą być ogromne. Henryk znalazł gigantycznego borowika, pokazał zdjęcie, idealny na pyszny sos borowikowy
Źródło: youtube.com