Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Z dnia na dzień został milionerem. Niesamowite, co znalazł na plaży
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 06.02.2021 16:59

Z dnia na dzień został milionerem. Niesamowite, co znalazł na plaży

milioner
fot. Kris Arnold, flickr.com, CC BY 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/, zmieniono rozmiary zdjęcia (zdjęcie ilustracyjne)

Z dnia na dzień zwykły rybak stał się milionerem. Wszystko dzięki niezwykłemu odkryciu, którego dokonał na plaży. Spostrzegł w piasku rzadko spotykaną pomarańczową perłę w muszli, która jest warta ponad 330 tys. dolarów (ok. 1,2 miliona zł).

Ten tajski milioner był kiedyś zwykłym rybakiem. Pod koniec stycznia Hatchai Niyomdecha i jego brat Worachat Niyomdecha spacerowali po plaży w prowincji Nakhon Si Thammarat w Zatoce Tajlandzkiej. Na brzegu zauważyli boję ze skorupiakami, które zebrali ze sobą do domu, aby przygotować z nich posiłek.

Tajski milioner był kiedyś rybakiem

Kiedy wrócili do domu, bracia dali skorupiaki swojemu 60-letniemu ojcu Bangmadowi. Starszy mężczyzna miał je odpowiednio oczyścić, aby nadawały się do jedzenia.

Jednak senior nie mógł uwierzyć własnym oczom, kiedy podczas mycia skorupiaków znalazł w jednym z nich pomarańczową perłę. Jest ona nieco większa niż moneta 10 pensowa i waży 7,68 grama.

To niezwykle rzadkie perły, które pochodzą z wód azjatyckich. Są formowane przez ślimaki z tamtejszych rejonów, a proces ich powstawania trwa dużo dłużej niż standardowej białej perły.

37-letni Hatchai uważa, że samo przeznaczenie doprowadziło go wprost do tego niesamowitego znaleziska. Milioner opisał dziwny sen, który rzekomo miał kilka dni przed znalezieniem skarbu.

Stary człowiek w bieli z długimi wąsami powiedział mi, żebym przyszedł na plażę, a otrzymam prezent. Myślę, że doprowadził mnie do znalezienia perły – opowiada Hatchai, jak przetłumaczył jego słowa portal o2.pl.

Mężczyzna chce odmienić losy swojej rodziny

Rybak dodał, że chce sprzedać perłę za jak najwyższą cenę. Podkreślił, że pieniądze nie tylko zmienią jego życie, lecz także cała jego rodzina będzie miała zapewniony lepszy byt.

Od czasu jak media nagłośniły sprawę niecodziennego zjawiska, do mężczyzny zgłosiło się trzech kupców. Rodzina, w tym 35-letnia żona Worachat Niyomdecha i ich dwaj synowie, negocjują cenę perły.

Głównym zainteresowanym jest kupujący z Chin, który za klejnot o mandarynkowym kolorze oferuje 10 mln bahtów, czyli ok. 1,2 mln zł. Transakcja ma się zakończyć do końca lutego.

Myślicie, że uda mu się jeszcze podbić cenę? Wiedziałyście, że istnieją perły o takim kolorze? Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda jedna z nich. Podoba wam się?

Zobacz zdjęcie:

„An impoverished fisherman is in line for a major payout after finding a rare orange Melo pearl worth £250,000 on a beach in Thailand.” https://t.co/zWGFmN5bSi via @MailOnline

— Andries Hoek (@AndriesNSR) February 4, 2021

Milioner był zwykłym rybakiem. Jedna perła odmieniła jego życie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: o2.pl
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania