Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mel C nie zaśpiewa w TVP na Sylwestra, wystąpi za to w innej stacji
Martyna Pałka
Martyna Pałka 28.12.2022 12:04

Mel C nie zaśpiewa w TVP na Sylwestra, wystąpi za to w innej stacji

Mel C
fot. KAPiF Facebook/Bądźmy Razdem TVP

Wciąż jeszcze nie milkną głosy po rezygnacji zagranicznej gwiazdy Mel C z udziału w Sylwestrze Marzeń TVP. Teraz okazało się, że gwiazda wcale nie rezygnuje z koncertu tego dnia. Po prostu wystąpi w innej stacji.

Członkini Spice Girls była jedną z największych gwiazd ogłoszonych przez Telewizję Polską. Kilka dni po głośnym komunikacie piosenkarka poinformowała o swojej rezygnacji. Teraz wiemy, gdzie pojawi się w sylwestrową noc.

Mel C po rezygnacji z Sylwestra TVP wystąpi w innej stacji

Wokalistka jakiś czas temu wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o rezygnacji z udziału w Sylwestrze Marzeń w Zakopanem. Cała sprawa wywołała ogromne poruszenie w Polsce, a zagraniczne media rozpisywały się na temat niecodziennej decyzji gwiazdy.

Teraz okazało się, że Mel C wcale nie zamierza rezygnować z koncertowania tego dnia i w sylwestrową noc pojawi się w innej stacji. Pochodząca z Wielkiej Brytanii wokalistka wystąpi w swojej rodzimej BBC One. Wystąpi tam u boku takich gwiazd jak Sigrid, Justin Hawkins i House Gospel Choir. Wydarzenie poprowadzi znany reprezentant tego kraju na Eurowizji – Sam Ryder, który na międzynarodowym Konkursie Piosenki zajął najwyższe w historii UK drugie miejsce.

Mel C zrezygnowała z udziału w Sylwestrze Marzeń TVP

Piosenkarka ujawniła również powód swojej decyzji o wycofaniu się z polskiego Sylwestra Marzeń. Okazało się, że chodzi o jej osobiste przekonania. Gwiazda znana jest z mocnego wsparcia i zaangażowania w sprawy społeczności LGBTQ+, więc zachodnie media szybko doszły do wniosku, że artystka nie chce występować w kraju, który cechuje się „najniższą w Uni Europejskiej ochroną osób nieheteronormatywnych”.

Zagraniczne media natychmiast podchwyciły ten temat i nie tylko chwaliły postawę piosenkarki, ale też krytykowali nasz kraj za utworzenie miejsc wolnych od LGBT oraz polityki naszego państwa.

Odejście jednej z głównych gwiazd zaskoczyło również samą Telewizję Polską, która w swoim oficjalnym oświadczeniu określiła decyzję Mel C jako „niespodziewaną”. Jednocześnie nie odwołali się oni do doniesień na temat powodów rezygnacji Brytyjki.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
  3. Nie przyjmujesz księdza po kolędzie? Biskup ostrzega, wspomniał o sąsiadach takich osób