Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Meghan Markle i książę Harry w oryginalny sposób pożegnali księcia Filipa
Karol Zaborowski
Karol Zaborowski 10.04.2021 16:05

Meghan Markle i książę Harry w oryginalny sposób pożegnali księcia Filipa

Meghan Markle i książę Harry
PHOTO: EAST NEWS/REX FEATURES Queen Elizabeth II and Prince Philip wave to the crowd outside Buckingham Palace; GOLDEN JUBILEE CELEBRATION ON THE MALL, LONDON, BRITAIN – 04 JUN 2002, fot. wikimedia.org/eNCA on YouTube

Meghan Markle i książę Harry pożegnali księcia Filipa. Po ich wiadomości w internecie aż zawrzało. Internauci krytykują małżonków za to, co zrobili.

Meghan Markle oraz książę Harry postanowili pożegnać zmarłego księcia Filipa. Jednak sposób, w jaki to zrobili, rozwścieczył wielu internautów. W sieci wylała się fala hejtu.

Śmierć księcia Filipa wstrząsnęła wszystkimi fanami rodziny królewskiej na całym świecie. Choć monarcha dożył 99 lat, to wiele osób miało nadzieję, że jego stan zdrowia ulegnie poprawie po wyjściu ze szpitala. Rodzina zmarłego, przyjaciele, a także sami Brytyjczycy masowo publikują zdjęcia księcia Filipa oraz wpisy w mediach społecznościowych, w których go upamiętniają. Książę Harry wraz z żoną zdecydowali się na podobny krok, ale według wielu osób ich zachowanie było nie na miejscu.

Książę Harry i Meghan Markle w ogniu krytyki

Wszystko dlatego, że małżonkowie swój pożegnalny wpis umieścili na stronie internetowej swojej fundacji. Już sam fakt, że nie zrobili tego w taki sposób jak książę William i księżna Kate rozwścieczył niektórych internautów. Według nich Meghan i Harry w ten sposób chcą zwiększyć ruch na stronie swojej fundacji.

Kontrowersje wzbudziła również sama treść opublikowanej wiadomości. Meghan i Harry dziękują w niej księciu Filipowi za służbę i podkreślają, że będą za nim tęsknić.

Ku pamięci Jego Królewskiej Mości Księcia Edynburga. 1921-2021. Dziękujemy za Twoją służbę… Będziemy za Tobą tęsknić – czytamy.

To właśnie użycie słowa „służba” nie spodobało się internautom. Według nich Harry pożegnał swojego dziadka, jakby był ich ogrodnikiem, albo zupełnie obcym mu urzędnikiem z innego kraju.

– Królowa Hiszpanii napisała „Kochana ciociu Lilibeth, bardzo nam smutno, że wujek Filip odszedł”, a własny wnuk oznajmia, że „dziękujemy za twoją służbę” jakby jakiś obcy urzędnik odszedł – pisze jeden z internautów.

– Zabrzmiało to, jakby był ich ogrodnikiem albo koniuszym. Dziękujemy za służbę Filipie – czytamy w komentarzach.

Oczywiście nie zabrakło również dyskusji dotyczących tego, czy Meghan Markle i Harry pojawią się na pogrzebie księcia Filipa. Według internautów Harry pojawi się na pogrzebie dziadka bez małżonki.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: pudelek.pl