Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wyciekły zmiany w akcie urodzenia dziecka Meghan Markle. W miejscu danych matki już nie ma jej imienia i nazwiska
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 31.01.2021 17:29

Wyciekły zmiany w akcie urodzenia dziecka Meghan Markle. W miejscu danych matki już nie ma jej imienia i nazwiska

Meghan Markle
fot. Genevievederivative work: Firebrace, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Meghan Markle zmieniła imię w akcie urodzenia księcia Archiego. Była księżna początkowo podała w dokumencie swoje pierwsze i drugie imię. Później zastąpiła je jedynie tytułem królewskim. Brytyjska prasa dotarła do zmienionej wersji aktu urodzenia malucha.

Meghan Markle i książę Harry na początku maja 2019 roku powitali na świecie swojego pierwszego syna Archiego. Para od początku wzbudzała wielkie poruszenie wśród Brytyjczyków, ponieważ zrezygnowali z tradycyjnej sesji zdjęciowej z nowo narodzonym członkiem rodziny królewskiej.

Meghan Markle zmieniła imię w akcie urodzenia księcia Archiego

Jednak to nie koniec kontrowersji. Para zdecydowała się również na niewystawne chrzciny, a zdjęcia z uroczystości pokazali dopiero po fakcie. Jednak to było dopiero początek rewolucji w ich życiu.

W styczniu 2020 roku, ku zaskoczeniu niemal całego świata, Sussexowie wycofali się z pełnienia funkcji członków rodziny królewskiej. Przeprowadzili się najpierw do Kanady, a później spróbowali szczęścia w rodzinnych stronach Meghan Markle, ale ostatecznie zamieszkali w Los Angeles.

Swoją decyzję para tłumaczyła tym, że pragną bardziej prywatnego życia, bez medialnych rozgłosów. Jednak to, co teraz zrobili, aż prosi się o nagłówki na pierwszych stronach gazet.

Odejście z rodziny królewskiej wiązało się również z rezygnacją z tytułów królewskich. Brytyjska prasa dotarła do zmienionej wersji aktu urodzenia Archiego. Na początku w dokumencie imię matki widniało jako „Rachel Meghan”. Jednak miesiąc później postanowiono wprowadzić korektę.

Usunięto pierwsze imiona i zostawiono jedynie „Jej Królewska Wysokość Księżna Sussex”. Podobnych zmian dokonano w rubryce z imieniem i nazwiskiem ojca. Tytuł „Jego Królewska Wysokość Henryk Karol Albert David Diuk Sussex” zmieniono na „Jego Królewska Wysokość Książę Henryk Karol Albert David Diuk Sussex”.

Zmiana wywołała poruszenie

Zmiana w akcie urodzenia malucha jest teraz szeroko komentowana przez brytyjskie media. Zdaniem niektórych nie mogło być mowy o zwykłym przypadku.

Jednak źródła bliskie parze wyznały w rozmowie z The Sun, że tego typu posunięcie miało być ukłonem w stronę księżnej Diany, która również figurowała w aktach urodzenia synów jedynie pod królewskim tytułem.

Meghan Markle wprowadziła korektę 5 czerwca 2019 roku, czyli w momencie narastających plotek na temat konfliktu braci i ich żon. Swój głos w tej sprawie zabrała również ekspertka od spraw związanych z Windsorami, Ingrid Seward.

Zmiana aktu urodzenia przez członka rodziny królewskiej jest bezprecedensowa, a samo usunięcie imion jest niezwykłe. Być może to kolejny znak, że desperacko chcieli zrobić coś innego niż Cambridge’owie – powiedziała Seward.

– To mogła być wczesna część ich planu – mówi z kolei były sekretarz prasowy królowej, Dickie Arbiter.

A wy co o tym myślicie? Na kanale The Telegraph na YouTubie udostępniono kiedyś nagranie z Instagrama, na którym widać jak Meghan Markle czyta synkowi historyjkę i w ten sposób świętuje jego pierwsze urodziny.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: pudelek.pl, gwiazdy.wp.pl