Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Matka wysiadła z autobusu i zostawiła w nim 7-letnią córkę. Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania
Michał Fitz
Michał Fitz 15.01.2023 21:35

Matka wysiadła z autobusu i zostawiła w nim 7-letnią córkę. Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania

Córka
fot. Canva Pro/Moe

Jednym z największych koszmarów każdego rodzica jest to, że dziecko nagle zgubi się ze względu na ich nieuwagę. Taki czarny scenariusz ziścił się dla pewnej kobiety, która na co dzień mieszka w Białymstoku. Ta wyszła z autobusu i nagle zorientowała się, że jej córka została w środku.

Zaskoczona i spanikowana kobieta zadzwoniła na policję. Funkcjonariusze zachowali trzeźwy umysł i pomogli sprawę rozwiązać.

Białystok: Matka zostawiła córkę w autobusie

To zrozumiałe, że rodzice mogą się zamyślić, bo ich głowy ciągle zaprzątają kwestie dotyczące budżetu domowego i innych, podobnych spraw. Pewna kobieta w Białymstoku była jednak na tyle rozkojarzona, że wyszła z autobusu, którym jechała, na tyle pospiesznie, że nie wyprowadziła ze sobą własnej córki.

Ta zorientowała się, że dziewczynki nie ma, gdy pojazd komunikacji miejskiej już odjechał. Biorąc pod uwagę fakt, że małej nie było w okolicach przystanku, matka zadzwoniła na policję. Funkcjonariusze stwierdzili, że najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu pojechanie na pętlę, na którą udał się autobus. Mieli rację.

Zanim jeszcze przyjechali na miejsce dostali informację od dyspozytora, który na tej samej pętli znalazł w autobusie śpiącą dziewczynkę. Jak się okazało kilkanaście minut później, było to dokładnie to samo dziecko, którego szukali. Wkrótce potem dziewczynka została oddana w ręce ojca.

Matka miała ogromne szczęście, że dziewczynka faktycznie spała. Gdyby była przytomna, sama mogłaby spanikować i wybiec na którymś z następnych przystanków. Wówczas trzeba byłoby jej szukać po całym mieście, a to nie musiałoby być już takie proste.

Oczywiście takie zagapienie może zdarzyć się nawet najbardziej kochającym rodzicom, dlatego warto uczyć dzieci, by w podobnych sytuacjach zachowywały spokój. Powinny one znać swój adres zamieszkana, a także numery telefonów opiekunów.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Nie żyje 10-letni chłopiec. Cała Polska wstrzymywała oddech, kiedy doszło do tragedii

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie — Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

 

Tagi: córka
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik