Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Maski ochronne trzeba regularnie wymieniać. Wyliczono, ile będę kosztować miesięcznie Polaków, duża kwota
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 23.04.2020 19:04

Maski ochronne trzeba regularnie wymieniać. Wyliczono, ile będę kosztować miesięcznie Polaków, duża kwota

fot.pixabay.com/Alexas_Fotos

Maski ochronne są teraz najbardziej potrzebnym produktem. Według słów Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego, będziemy je nosić do czasu wynalezienia szczepionki. Ile może nas to kosztować miesięcznie?

Maski ochronne należy regularnie wymieniać. Jeśli używamy bawełnianej wersji, nie możemy zdjętej maseczki, włożyć ponownie, jeśli jej uprzednio nie upierzemy i nie uprasujemy. Potrzebujemy zatem kilku sztuk. W przypadku maseczek jednorazowych o wiele więcej. Ile będą nas kosztować maseczki miesięcznie, zbadał reporter TVN24, to naprawdę duża kwota.

Maski ochronne – ile będą nas kosztować?

Od 16 kwietnia obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Najchętniej do tego celu używamy maseczki, która jest najwygodniejszym sposobem. W zależności od tego, jaki rodzaj wybierzemy, można obliczyć miesięczne koszta, które poniesiemy z powodu nałożonego przez rząd obowiązku.

Polacy dostosowali się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Najczęściej wybierane są maseczki bawełniane, wielokrotnego użytku. Żeby jednak mieć komfort ich używania, potrzebujemy co najmniej dwóch sztuk. Jeśli użyjemy maseczki, a później ją zdejmiemy, nie możemy ponownie założyć jej w tym samym dniu, jeśli jej nie wypierzemy. Ceny bawełnianych maseczek wahają się między 10 a 15 złotych. Zakładając, że potrzebujemy około 5 sztuk, będzie nas to kosztowało 50-75 zł, taka ilość masek spokojnie wystarczy na dłużej niż miesiąc.

  1. Rodzice: ważny komunikat. Zwracajcie uwagę na stopy dzieci, to może być objaw koronawirusa
  2. Nie żyje uwielbiana aktorka, gwiazda seriali z TVN i Polsatu. Córka przekazała tragiczne wieści
  3. Najnowsze odkrycie lekarzy. Koronawirus we łzach? Jak można się nim zarazić?

Maseczka jednorazowa – czy to się opłaca?

Maseczki jednorazowe możemy zakupić w różnych cenach. W niektórych aptekach jednorazowa maseczka medyczna kosztuje 3,50. Tę jednak należy zmieniać co pół godziny. W drogeriach dostaniemy maseczkę za około 6 złotych, taką należy wymieniać co kilka godzin.

Jak podaje TVN24, Wielkopolski konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych Profesor Magdalena Figlerowicz wyjaśnia, że maskę ochronną należy wymienić, gdy poczujemy, że jest wilgotna. Czyli w przypadku jej jednorazowej wersji może to być nawet około kilku razy dziennie. Zakładając, że przy codziennej aktywności, potrzebujemy trzech maseczek na dzień, miesięczne koszta mogą wynieść nawet 315 złotych. Jeśli zdecydujemy się na zakup w zestawie, od razu większej ilości, możemy zaoszczędzić nawet 144 złote. Tak czy inaczej, koszta są raczej wysokie, wynika z nich jasno, że lepiej dla naszego portfela jest zaopatrzyć się w bawełnianą wersję maski ochronnej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

maski ochronne

Maski ochronne jednorazowe to zdecydowanie droższa inwestycja od kupna bawełnianej.

maseczki

Maseczkę materiałową kupimy już za około 10 złotych. Kilka sztuk spokojnie wystarczy nam na jeden miesiąc.

ZOBACZ TEŻ:

  1. ZUS opublikował komunikat w sprawie „trzynastek”. Bardzo ważna informacja
  2. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  3. Agnieszka: ”Mam kochanka od dwóch lat. Ciągle innego. W sumie było ich sześciu, może siedmiu”
  4. Ślub Edwarda Miszczaka i Anny Cieślak. Tabloid ujawnił szczegóły
  5. Wszyscy szukają chłopca na zdjęciu. Tylko jeden szczegół zdradza poprawną odpowiedź zagadki
  6. Szef kancelarii premiera wydał nagłe oświadczenie. Chodzi o miliony złotych

Źródło: tvn24.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania