Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Marcin Daniec kończy dziś 63 lata, czego mu życzycie? Pamiętacie jeszcze polskiego kabareciarza, uwielbiały go miliony Polaków
Redakcja Lelum.pl
Redakcja Lelum.pl 01.10.2020 13:17

Marcin Daniec kończy dziś 63 lata, czego mu życzycie? Pamiętacie jeszcze polskiego kabareciarza, uwielbiały go miliony Polaków

marcin daniec
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS

Mało który polski kabareciarz cieszy się taką popularnością i sympatią widzów, jak on. Jego skecze o małżeństwie albo polskich kibicach znaliśmy wszyscy na pamięć. Aż trudno uwierzyć, które urodziny obchodzi satyryk.

Marcin Daniec to prawdziwa ikona polskiego kabaretu. Jego cięty żart i niezwykła charyzma spowodowały, że pokochały go miliony Polaków. Na show gwiazdora przychodziły prawdziwe tłumy, które od pierwszej do ostatniej minuty pękały ze śmiechu. Dziś ten niezwykły człowiek obchodzi swoje urodziny, czego mu życzycie?

Ile lat ma Marcin Daniec?

Marcin Daniec ma 63 lata, urodził się 1 października 1957 roku. Oficjalnie swoją karierę rozpoczął w 1984 roku, zakładając wraz z Krzysztofem Januszem kabaret Takich Dwóch, który był preludium do jego zawrotnej kariery, późnej Daniec występował z kabaretem Pod Egidą i Wałami Jagiellońskimi. Widzowie jednak najlepiej zapamiętali go z wyjątkowych solowych występów, dzięki którym zapisał się w historii jako mistrz polskiej sceny kabaretowej.

Daniec uwielbiał poruszać w swoich skeczach tematy, które dotyczyły każdego z nas, używał do tego tak świetnie swoich umiejętności aktorskich, że widownia dosłownie płakała ze śmiechu. Nikt tak jak Daniec nie żartuje z uroków małżeństwa, rodzicielstwa czy codziennego życia.

Marcin Daniec skecze

Marcin Daniec bardzo lubił tworzyć konkretne osobowości, do których dopisywał kolejne historie. Widzowie najbardziej kojarzą cztery jego wcielenia, do których stworzył szereg historii i występów:

  • Pan Ignacy (Profesor Ignacy) – w płaszczyku z darów, okularach z ubezpieczalni, sympatyczny, zagubiony szary obywatel z własną filozofią życiową.
  • Waldemar K. – rokujący nadzieję na resocjalizację cwaniaczek po ośrodku rehabilitacji.
  • Marcinek – duże dziecko.
  • Góral – z charakterystyczną swadą, z lekką nutą refleksji punktujący rzeczywistość gazda.

Daniec wciąż nie rezygnuje z występów i niemal zawsze jest gościem nocy kabaretowych czy związanych z tą sceną wydarzeń.

Widzowie uwielbiali różne wcielenia kabareciarza.