Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tragedia w szkole, Mandaryna zabrała głos po zasmucających słowach syna. Powiedziała, co zrobi Xavier
Redakcja Lelum.pl
Redakcja Lelum.pl 20.01.2022 12:50

Tragedia w szkole, Mandaryna zabrała głos po zasmucających słowach syna. Powiedziała, co zrobi Xavier

Mandaryna
fot. TRICOLORS / East News

W rozmowie ze Światem Gwiazd Mandaryna skomentowała poruszający wpis swojego 19-letniego syna – Xaviera. Chłopak odniósł się na Instagramie do wstrzymania przez rząd dotacji dla telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Artystka opowiedziała także o tragedii, do której doszło w szkole jej pociech, a także ujawniła plany nastolatka.

Mandaryna o emocjonalnych słowach syna. „Nie każdy może porozmawiać w domu”

Dzieciaki nie wiedzą gdzie szukać wsparcia. […] Wielu moich znajomych choć raz miało myśli samobójcze i o tym się nie mówi. […] Zero wsparcia, a z całym szacunkiem, psycholodzy szkolni raczej nie pomagają dzieciakom w większości przypadków. Sam miewam takie myśli i wiem, jak istotny jest dialog – napisał Xavier Wiśniewski.

W rozmowie ze Światem Gwiazd Mandaryna podzieliła opinię nastoletniego syna, przyznając, że jest „zszokowana podjętą decyzją”.

To powinno iść w drugą stronę. Dzieciom zabiera się teraz deskę ostatnią ratunku – powiedziała.

Dodała jednocześnie, że choć w jej domu jest miejsce na dyskusję, nie w każdej rodzinie wygląda to podobnie. Ujawniła też, że w wyniku problemów psychicznych w szkole jej dzieci doszło do tragedii.

Nie każdy może porozmawiać w domu. My, na szczęście, możemy dyskutować. W szkole u Fabienne i Xaviera były sytuacje, gdzie załamania psychiczne kończyły się tragicznie – wyznała.

Artystka dodała także, że jej syn chce zaangażować się w działalność grup i fundacji, które wspierają młodzież. Podkreśliła, że bardzo mu kibicuje.

Mandaryna zdecydowała się także na komentarz dotyczący obecnej sytuacji w kraju.

Coraz trudniej żyje się w kraju, w którym prawdziwego wsparcia nie ma. Na każdym kroku chcą nas łapać i podduszać, także finansowo. Jestem zdegustowana tym, co się dzieje – stwierdziła.

Na koniec wygłosiła apel, przekonując, że kwestii takich jak telefon zaufania nie można zostawić bez odzewu.

–Trzeba zacząć działać, nagłaśniać tę sprawę. Musimy krzyczeć. […] Oni muszą nas usłyszeć – uzupełniła.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pokazali, jak Wellman wtula się w Prokopa. Ludzie płaczą ze śmiechu przez jeden szczegół
  2. Widzowie oniemieli. Niesłychane, co w „Pytaniu na śniadanie” ujawniła Ela z „Rolnik szuka żony”
  3. Wstrząsający komunikat na profilu Krystyny Jandy. „Straciłam wszelki sens”

Tagi: Mandaryna