Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dowiedziała się, że mama nie żyje. Niesamowite, co zobaczyła tuż przed kremacją
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 28.01.2021 23:41

Dowiedziała się, że mama nie żyje. Niesamowite, co zobaczyła tuż przed kremacją

mama
fot. canva.com/Syda Productions (zdjęcie ilustracyjne)

Pewna kobieta w ostatniej sekundzie zapobiegła tragedii. Tuż przed kremacją ciała rodzicielki zobaczyła, że jej 89-letnia mama żyje. Staruszka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Kobieta dowiedziała się, że jej mama nie żyje. To był dla niej z pewnością wielki cios, ale musiała się z nim pogodzić i przygotować ostatnią ceremonię. Przed samą kremacją wydarzyło się coś niesamowitego.

Tuż przed kremacją zauważyła, że jej mama żyje

89-latka trafiła do szpitala w argentyńskiej miejscowości Resistencia po tym, jak skarżyła się na ostry ból w klatce piersiowej. Jej córka chciała ją odwiedzić w placówce medycznej, ale na miejscu poinformowano ją, że jej mama nie żyje.

Staruszka miała umrzeć w wyniku niewydolności krążeniowo-oddechowej. O wszystkim przekazała lokalna policja. Zagraniczne media dowiedziały się, że ciało zmarłej miało być poddane kremacji.

Jednak podczas uroczystości w zakładzie pogrzebowym doszło do nietypowej sytuacji. Pracownicy przygotowywali się do spalenia ciała, kiedy córka zmarłej powiedziała im, że zauważyła u swojej mamy oznaki życiowe.

Natychmiast powzięto decyzję o wstrzymaniu kremacji. Staruszka cudem uniknęła spalenie żywcem, o mały włos, a doszłoby do tragedii.

Mama spaliłaby się żywcem. Rozpoczęto śledztwo

Córka seniorki od razu poinformowała swoich bliskich o całej sytuacji. Musiała uspokoić ich, że jej mama wciąż żyje i pokrótce opisała wydarzenia.

Chciałam tylko powiedzieć, że mama wciąż żyje. Była już w krematorium, ale zauważyłam oznaki życia. Teraz jedziemy do kliniki – napisała w wiadomości tekstowej do kuzyna.

Zgodnie z zapowiedzią w SMS-ie, pacjentka została przewieziona do prywatnej kliniki, gdzie obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Córka zgłosiła sprawę lokalnym władzom, a te potwierdziły, że przeprowadzoną pełne dochodzenie w tej sprawie.

Funkcjonariusze zapewne będą wyjaśniać, w jaki sposób doszło do pomyłki. Jak w tym wypadku lekarz mógł wydać orzeczenie o zgonie? Na razie nic nie wiadomo więcej w tej sprawie.

Kremacja w wyznaniach chrześcijańskich

W wyznaniach chrześcijańskich kremacja nadal jest zakazana lub zachęca się do tradycyjnych form pogrzebu. W prawosławiu stanowczo sprzeciwia się ciałopaleniu, który uważa się za znak niewiary w zmartwychwstanie ciała.

W niektórych przypadkach dopuszcza się jednak pewne wyjątki jak np. zarządzenie władz państwowych lub epidemia. W katolicyzmie w 2011 roku Konferencja Episkopatu Polski wydała zalecenie, aby obrzędy liturgiczne odbywały się nad trumną z ciałem.

Kremacja i pochowanie urny z prochami może odbyć się już po obrzędach liturgicznych. Tutaj również dopuszcza się pewne odstępstwa od tej reguły: sprowadzenie prochów z zagranicy lub trudności w zebraniu rodziny na dwóch uroczystościach.

Strach pomyśleć, co mogło się stać, gdyby kobieta w porę nie zauważyła oznak życiowych u swojej matki.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: portal.abczdrowie, wikipedia.org

Tagi: kremacja mama
Powiązane
Marcin Miller
Znasz perfekcyjnie utwory zespołu Boys? Ten quiz jest arcytrudny