Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Maciej Stuhr miał wypadek. Wylądował w szpitalu, musiał przejść operację
Michał Fitz
Michał Fitz 09.08.2022 19:12

Maciej Stuhr miał wypadek. Wylądował w szpitalu, musiał przejść operację

Maciej Stuhr
Piotr Molecki/East News

Maciej Stuhr znany jest ze swojego profesjonalizmu. Aktor przy okazji każdej z ról daje z siebie wszystko i dosłownie poświęca się dla kreacji. Przy okazji ostatniego projektu niestety skończyło się to w przykry sposób, bo artysta musiał przejść operację. Co się stało?

Do zdarzenia doszło przy okazji kręcenia serialu „Szadź”. W momencie nagrywania jednej z intensywniejszych scen Maciej doznał urazu, który niestety musiał zostać naprawiony operacyjnie.

Maciej Stuhr kontuzjowany

Mężczyzna opowiedział o wszystkim w rozmowie z portalem Gazeta.pl. Jak wytłumaczył, w trakcie jednej ze scen po prostu nie wytrzymało jego kolano. Jak poważna okazała się kontuzja? Nie tragiczna, ale na tyle niewdzięczna, że wymagała operacji. W efekcie Maciej Stuhr musiał radzić sobie z usztywnionym kolanem i z konieczności poruszał się o kulach.

Jak można przypuszczać, takie „dodatki” skutecznie utrudniały aktorowi odtwarzanie swojej roli. Mówimy w końcu o serialu kryminalnym, w którym dzieje się wiele wartkiej akcji. W tego typu scenach Stuhr niestety nie mógł występować. Sprawnie jednak znaleziono rozwiązanie tej sytuacji.

Maciej Stuhr i jego dubler

Wstrzymanie zdjęć ze względu na kontuzję jednego z głównych aktorów mogłoby być dla producentów bardzo nieopłacalne. Musieli więc znaleźć dublera dla Macieja i dosyć sprawnie im się to udało. Co ciekawe, doszło do tego nieco przypadkiem.

Nie zatrudniano bowiem kogoś innego, a po prostu przystosowano do tej roli drugiego z reżyserów, Szymona Nowaka. Ten ma podobną posturę i zarost do Stuhra. Gdy zgolono mu głowę, okazało się, że panowie są niemal identyczni, więc to ten zdrowszy z nich występował w bardziej dynamicznych scenach.

Zobacz post:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maciej Stuhr (@maciej_stuhr)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Sting w Warszawie. Artysta zaprosił na scenę Macieja Stuhra i wygłosił przemówienie o demokracji
  2. Czarna koronka nie zasłoniła wiele. Justyna Steczkowska z okazji 50. urodzin poszła na całość, do sieci trafiło gorące nagranie
  3. Edyta Golec nie zdążyła na samolot i wylądowała przed drzwiami cerkwi. Nie spodziewała się takiego rozwoju wydarzeń

Źródło: Gazeta.pl/ se.pl

Tagi: maciej stuhr