Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Maciej Dowbor podsumował Polaków krytykujących „nadmierną” pomoc Ukraińcom. W samo sedno
Michał Fitz
Michał Fitz 14.03.2022 20:27

Maciej Dowbor podsumował Polaków krytykujących „nadmierną” pomoc Ukraińcom. W samo sedno

Maciej Dowbor
Maciej Dowbor

Maciej Dowbor jest dobrze znany z tego, że w charakterystyczny dla siebie, ironiczny sposób lubi komentować rzeczywistość. Ostatnimi czasy często robi to przy pomocy swojego Instagrama. Tym razem poruszył temat pomocy dla Ukraińców.

Prezenter sam bowiem bardzo się w nią angażuje. Wrzucał już na Instagrama filmiki, w których relacjonował, jak wygląda organizacja wsparcia na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Maciej Dowbor odpowiada krytykom

Polacy okazali niebywałe wsparcie dla Ukraińców w trakcie toczonej przez ich naród wojny. Podkreślają to również zagraniczni politycy, chociażby goszcząca niedawno w stolicy wiceprezydent USA, Kamala Harris. Większość z nas uważa takie działania za słuszne, a sam fakt ich wykonywania za powód do dumy. Są jednak przeciwnicy tego pomysłu.

Nie brakuje też głosów, według których pomagając Ukraińcom, działamy na własną szkodę. Niektóre osoby twierdzą, że uchodźcy dostają za darmo to, na co nie mogli liczyć przez lata ciężko pracujący Polacy. Trudno jednak zgodzić się z tym, że w tym momencie jest to odpowiedni tok myślenia, choć nie ma wątpliwości, że pomagać trzeba z głową.

Maciej Dowbor natknął się w internecie na grafikę, która w dosadnie komentuje ludzi, którzy myślą w wyżej opisany sposób. Przedstawia ona kadr z filmu „Dzień Świra” i napisana jest tak, jakby faktycznie była tekstem bohatera tego filmu, Adama Miauczyńskiego.

Słusznie punktuje ona osoby, które uważają, że Ukraińcy mają teraz za dobrze. W końcu każdy chciałby pomieszkać u kogoś tymczasowo i za darmo pojeździć komunikacją miejską w zamian za zbombardowanie domu, prawda?

Warto przypomnieć, że parę dni temu Maciej Dowbor w ironiczny, ale pochwalny sposób komentował samo wsparcie Polaków. Udostępnił wówczas grafikę, według której Polska powinna się nazywać „zrzutka.pl”, bo byłaby to bardziej adekwatna nazwa dla naszego kraju.

Zobacz relację:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pieczka podczas wywiadu nagle zwrócił się do zmarłej żony. Po jego słowach dziennikarka zamilkła
  2. Dawid Kwiatkowski popłakał się na scenie i uciekł. Nigdy nie zapomni o tym występie
  3. Cezary Pazura pokazał syna. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom. „Mały Czaruś”