Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Maciej Dowbor opublikował zdjęcie z Moskwy. Kolejki robią wrażenie
Michał Fitz
Michał Fitz 28.02.2022 09:30

Maciej Dowbor opublikował zdjęcie z Moskwy. Kolejki robią wrażenie

TRICOLORS/East News

Od czwartku na terenie Ukrainy trwa wojna. Państwa świata zaczęły pomagać naszym wschodnim sąsiadom, dostarczając im broń i nakładając sankcję na Rosjan. Widać, że ci już je odczuwają, co potwierdza Maciej Dowbor.

Prezenter wrzucił bowiem do internetu zdjęcie, które przedstawia to, co dzieje się aktualnie w Moskwie.

Maciej Dowbor pokazuje jak działają sankcje

Fotografia, którą opublikował Maciej Dowbor, przedstawia niezwykle długą kolejkę ludzi, którzy w jednym z moskiewskich centrów handlowych czekają do bankomatu. Z czego wynika takie pospolite ruszenie Rosjan? Jest to efekt jednej z sankcji, które zostały na nich nałożone.

Światowi politycy dosyć długo zastanawiali się, czy powinno się odłączać Rosję od finansowego systemu SWIFT, ale w końcu zdecydowano się objąć taką sankcją większość tamtejszych banków. To sprawia, że już wkrótce Rosjanie mogą mieć ogromny problem z realizowaniem płatności bankowych, a spora część ich funduszy może zostać w pewien sposób zamrożona. Właśnie dlatego tak tłumnie udają się do bankomatów. Niedługo w ich kraju dużo wygodniej i bezpieczniej będzie operować tylko gotówką.

Sankcje nakładane na Rosję, choć przede wszystkim skierowane w Putina i gospodarkę, siłą rzeczy muszą uderzyć też częściowo w obywateli. Już wcześniej znacznie utrudniono im wylot z kraju. Rosyjskie samoloty dostały zakaz kursowania nad terenami należącymi do Unii Europejskiej.

Zachodnie państwa liczą, że tamtejszy naród przez takie konsekwencje otrząśnie się z propagandy i sam będzie naciskał swojego władcę na zaprzestanie działań wojennych. Prawdopodobnie wkrótce będą dostawać ku temu kolejne powody, bo ich kraj będzie wykluczany z następnych projektów i inicjatyw, również tych sportowych oraz kulturowych.

Zobacz relację:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Michał Wiśniewski udostępnił serię zdjęć swojej żony. Dramatyczny przekaz
  2. Kim są córki Władimira Putina? W sieci krążą zdumiewające informacje na ich temat
  3. Niesamowite, co na scenie TVP zrobiła Rodowicz. Cała Polska ociera łzy wzruszenia