Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska zażartowali ze słów Jarosława Kaczyńskiego o kobietach
Michał Fitz
Michał Fitz 08.11.2022 13:56

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska zażartowali ze słów Jarosława Kaczyńskiego o kobietach

Maciej Dowbor
instagram.com/maciej_dowbor

Ostatnia wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który zasugerował, że mała dzietność młodych kobiet wynika z tego, że lubią dużo pić, odbiła się bardzo szerokim echem. Jak widać, słyszał ją również Maciej Dowbor.

Wiele znanych osób zdecydowało się już na wystosowanie długich postów, w których jasno i dosadnie skrytykowały one polityka za takie słowa. Prezenter jednak tego nie zrobił.

Maciej Dowbor o wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego

Maciej Dowbor i jego żona opublikowali bowiem na swoich profilach w mediach społecznościowych wideo, które jest niejako komentarzem do słów polityka. Widać na nim, jak obydwoje siedzą w restauracji i choć na początku jest miło i przyjemnie, do prezentera zaczynają dochodzić pewne fakty.

Zauważa on, że poznał żonę, gdy miała 25 lat, a mamą została dopiero w wieku 30 lat. Mogłoby z tego wynikać, że Kaczyński ma rację, ale para oczywiście nie wstawia się za jego słowami. Obydwoje są znani z wielu podobnych, zabawnych filmików, którymi w satyryczny sposób komentują rzeczywistość. To po prostu kolejny z nich. By nikt nie miał wątpliwości, zamieścili nawet specjalny opis, w którym jasno zaznaczyli, że są przeciw takim teoriom na temat kobiet.

– Pozwólcie, że absurd, średniowiecze i mizoginię będziemy zwalczać po swojemu, czyli śmiechem. I jakby co – Dowbory zawsze za kobietami! czytamy w opisie filmiku.

Nie tylko Maciej Dowbor odniósł się do słów Kaczyńskiego

Warto nadmienić, że wiele innych gwiazd, które komentują sprawy społeczne, nie miało na tyle spokoju w sobie, by podejść do sprawy równie humorystycznie co Dowborowie. Paulina Smaszcz, Kinga Rusin czy Agata Młynarska dużo dobitniej wypowiedziały się o słowach Kaczyńskiego.

Wszystkie zgodnie stwierdziły, że jego wypowiedź nie tylko nie ma żadnego związku z faktami, ale także jest objawem nienawiści wobec kobiet. Zauważyły, że sam Kaczyński nigdy nie miał żony ani nie założył rodziny.

Zobacz post:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maciej Dowbor (@maciej_dowbor)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
  2. Powrócisz do żywych w moment. Genialny sposób na pozbycie się bólu gardła
  3. Kinga Rusin ostro o Kaczyńskim. Nie gryzła się w język, mocne słowa mogą rozwścieczyć polityka