Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Lekarz ujawnił, prawdę o kawie. To, co można w niej znaleźć jest obrzydliwe
Karol Osiński
Karol Osiński 09.03.2021 17:02

Lekarz ujawnił, prawdę o kawie. To, co można w niej znaleźć jest obrzydliwe

lekarz
fot. tiktok.com/@dr.karanr

Na wstępnie należy zaznaczyć, że jeśli jesteście wielbicielami kawy mielonej, to niniejszy materiał może nieco zmienić wasze podejście. Lekarz z Wielkiej Brytanii dr Karan Raj opublikował nagranie na TikToku, że sprzedawana w supermarketach kawa może być mielona razem z… karaluchami. Co gorsza, są na to dowody.

Lekarz momentalnie zdobył bardzo duży rozgłos, a filmik stał się viralem. Wiele wskazuje na to, że chirurg ma rację co do kawy mielonej.

Lekarz o kawie mielonej

Sprawa karaluchów w kawie mielonej nie jest poruszana po raz pierwszy. Dr Karan Raj powiedział na TikToku, że karaluchy są tak małe, iż fabryki decydują się ją palić razem z ziarenkami kawy.

Pewien procent ziaren kawy w fabrykach jest atakowany przez karaluchy i inne owady. Zwykle nie można ich całkowicie przetworzyć ani oddzielić, więc są po prostu palone i mielone wraz z ziarnami kawy – powiedział na TikToku specjalista.

Na tym ,,smaczna” teoria się nie kończy. Dr Raj uznał, że zdecydowana większość autorytetów żywieniowych dopuszcza pewien procent robaków w spożywanej przez nas żywności. W opublikowanym filmie powiedział także, że mnóstwo osób pracujących w fabrykach kawy cierpi na silną alergię i astmę właśnie ze względu na częsty kontakt z karaluchami.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Karaluchy są bogate w białko. Jeśli jesteś na nie uczulony, trzymałbym się z daleka od mielonej kawy – mówił dr Raj.

Karaluchy w kawie mielonej

Fakt dotyczący kawy zrujnował życie wielu ,,kawoszy” korzystających z TikToka. Ich miłość do kawy natychmiastowo została zatracona. Wielu z nich pytało, czy to, czego się najbardziej boją, jest przez nich pite codziennie? Inni zaś (w większości Brytyjczycy) wyrażali radość, że zgodnie z tradycją piją herbatę.

Jednak nie mamy dobrych informacji, ponieważ dr Raj nie jest pierwszym specjalistą, który potwierdza doniesienia o karaluchach w kawie mielonej. Wiele lat temu na ten temat wypowiedział się entomolog z University of Montana Douglas Emlen w National Public Radio.

Opowiedział wówczas o swoim wykładowcy ze studiów, który nie mógł pić kawy mielonej, ponieważ mocno go uczulała ze względu na obecność insektów. Inaczej działo się, kiedy pił kawę ziarnistą.

Profesor odkrył także, że kawa mielona jest przetwarzana z ogromnych pryzm, które atakują karaluchy. Istnieją raporty, które potwierdzają, że 10% ziaren jest atakowanych przez insekty. Takich badań dokonała m.in. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków.

Zobacz wideo:

@dr.karanrCoffee & cockroaches #coffee #bug #learnontiktok #schoolwithdrkaran #sciencefacts♬ Steven Universe – L.Dre

Dr Karan Raj opublikował na TikToku nagranie, na którym stwierdził, że ludzie pijący kawę mieloną spijają także przemielone karaluchy.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: o2.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania