Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Książki bardzo KOBIECE
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 02.03.2021 11:10

Książki bardzo KOBIECE

brwi
instagram.com/sophiahadjipanteli

Odpowiedź jest prosta: różne – tak samo jak różne są kobiety, ich upodobania, temperamenty i pragnienia. Wydawnictwo Kobiece przygotowało urozmaiconą ofertę, aby każda czytelniczka poczuła się wyjątkowo, nie tylko 8 marca. Poznaj książki przygotowane przez kobiety – dla kobiet.

Mroczne scenerie, kryminalne tajemnice i niebezpieczeństwo, które czai się niespodziewanie blisko – kryminały wcale nie są domeną mężczyzn, piszą je i kochają także kobiety! Alicja Sinicka to prawdziwa mistrzyni gatunku domestic noir. Jej powieść Służąca opowiada niepokojąca wciągającą historię młodej dziewczyny zatrudnionej jako sprzątaczka w domu pełnym sekretów – jak z najgorszego koszmaru.

Spragnionym kryminałów rozgrywających się w rodzimej scenerii spodoba się W cieniu Babiej Góry – debiut Ireny Małysy, którego bohaterka, była policjantka, próbuje rozwikłać zagadkę dziwnego morderstwa w uwielbianej przez turystów Zawoi. Co i dlaczego tak dużo wspólnego ma ono z katastrofą lotniczą na Policy sprzed pięćdziesięciu lat?

Ile poświęci matka, by ratować córkę? Wszystko i do tego ruszy niebo i ziemię, aby to zdobyć. Tak właśnie zamiary ma bohaterka powieści Roberta Ziębińskigo Lockdown. Zmuszona przez porywaczy do zdobycia gigantycznej sumy, nie zawaha się udać po pieniądze do samego piekła. W opanowanej pandemią Warszawie jest to jednak trudniejsze, niż przypuszczała.

SŁUŻĄCA książka do kupienia >tutaj<
W CIENIU BABIEJ GÓRY książka do kupienia >tutaj<
LOCKDOWN książka do kupienia >tutaj<

Kiedy potrzebne staje się ukojenie i pozytywna opowieść, która przywróci optymizm, trzeba koniecznie udać się do… Klubu książki! Tak właśnie robi główny bohater pierwszego tomu serii Bromance Lyssy Kay Adams. Gavin ma nadzieję, że jego małżeństwo uda się uratować za pomocą książek, które pomogą mu odzyskać zaufanie żony. Brzmi jak dobry plan, tylko czy uda się go zrealizować bez wpadki?

Anna Szczęsna, okrzyknięta znawczynią ludzkich emocji, w powieści Krokodyl w doniczce przedstawia trzy wyraziste portrety ludzi poszukujących sensu w zagmatwanej rzeczywistości. Zgorzkniała starsza pani, zamknięty w sobie pisarz i zdesperowana właścicielka kredytu mieszkaniowego – co wyniknie z tego zderzenia?

To, co zostawiła Ellen Marie Wiseman to powieść, w której czytelnikowi przychodzi zmierzyć się z najtrudniejszymi tematami: śmiercią, obłąkaniem, odrzuceniem i rozpadem rodziny. Historie dwóch kobiet, które dzieli ponad sto lat, splatają się ze sobą w przedziwny sposób i stanowią poruszającą opowieść o tęsknocie za poczuciem przynależności i tajemnicach, które mogą odmienić nawet najbardziej zwyczajne życie.

KLUB KSIĄŻKI. BROMANCE. TOM 1 książka do kupienia >tutaj<
KROKODYL W DONICZCE książka do kupienia >tutaj<
TO, CO ZOSTAWIŁA książka do kupienia >tutaj<

Niektóre czytelniczki najbardziej lubią czekoladki z dużą dawką chilli – i tym właśnie polecić można antologię opowiadań Niegrzeczna miłość. 10 topowych autorów i autorek zaprasza na prawdziwy festiwal gorących randek, spotkań z nieoczekiwanym finałem, skrywanych namiętności, które wybuchają zupełnie nieproszone i prezentów, które bohaterki postanawiają sprawić sobie same.

Anna Langner, autorka bestsellerowych romansów, tym razem zaprasza czytelniczki do świata mrocznych interesów. Zakres obowiązków to historia dziewczyny, która postanawia odmienić swój los, ma jej w tym pomóc praca asystentki zarządu, ale nie wie jeszcze, co naprawdę zawiera umowa podpisana z trzema przystojnymi szefami…

Czy droga na Dach Świata, biegnąca pośród odwiecznych himalajskich śniegów, może być dobrą scenerią do gorącego romansu? Ewelina Dobosz w powieści Droga na szczyt udowadnia, że jak najbardziej! Liwia i Daniel chcą zdobyć Moun Everst, by pokonać demony przeszłości, ale wysoko w górach odnajdą coś znacznie cenniejszego.

NIEGRZECZNA MIŁOŚĆ książka do kupienia >tutaj<
ZAKRES OBOWIĄZKÓW książka do kupienia >tutaj<
DROGA NA SZCZYT książka do kupienia >tutaj<

Nie tylko książkami człowiek żyje, a dobry serial uratuje niejeden wieczór. A może książka, na podstawie której nakręcono serial? To rozwiązanie idealne! W butach Valerii Elisabet Benavent to powieść, która podbiła serca hiszpańskich czytelniczek i została zekranizowana. Historia kobiecej przyjaźni i gorący Madryt – wejdź w buty Valerii bez wahania!

Lara Jean, bohaterka Do wszystkich chłopców, których kochałam, w pudle na kapelusze trzyma listy miłosne. I to nie byle jakie! Dziewczyna napisała je sama i skierowała słowa do swoich byłych obiektów westchnień, by ten sposób wyleczyć się z niechcianego uczucia. Łącznie powstało pięć listów, które nigdy nie miały trafić do adresatów. Oto fabuła bestsellerowej serii Jenny Han, na podstawie której powstał popularny serial. Magia pierwszej miłości nigdy nie była tak czarowna!

A może trochę historii? The Crown to fascynująca opowieść o królowej Elżbiecie II i czasach jej panowania. W książce konsultanta historycznego serialowego hitu czytelnik zyskuje możliwość zajrzenia za kulisy i poznania faktów skrywających się za dramatami rozgrywającymi się na ekranie.

W BUTACH VALERII książka do kupienia >tutaj<
DO WSZYSTKICH CHŁOPCÓW, KTÓRYCH KOCHAŁAM książka do kupienia >tutaj<
THE CROWN książka do kupienia >tutaj<

Powieści oparte na prawdzie historycznej biją prawdziwe rekordy popularności. Książki, których napisanie poprzedzały rzetelne badania źródłowe, są nie tylko źródłem literackich wzruszeń, ale także solidną dawką wiedzy. Tak jest też w przypadku Światła ukrytego w mroku, Kobiety w białym kimonie oraz Żony więźnia.

Pierwsza z nich to poruszająca historia sióstr Podgórskich z Przemyśla, opowieść o niezwykłej odwadze dwóch dziewczynek w czasie drugiej wojny światowej. Helena, jedna z bohaterek, wróciła pamięcią do tamtych czasów w rozmowie z Weroniką Wawrzkowicz, a sama książka jest jednym z najczęstszych wyborów czytelniczych ubiegłego roku.

Kobieta w białym kimonie stała się międzynarodowym bestsellerem i została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków, była też czytelniczym wyborem Klubu Książki Radia BBC 2. Wywołała lawinę pozytywnych komentarzy wśród czytelniczek, które określały ją jako „niezwykle wzruszającą i zapadającą w pamięć” ( – zabookowana.pl) i zwracały uwagę na ważność podjętego tematu: „Historia osobistego nieszczęścia bohaterów jest tu po prostu pretekstem do poruszenia bardzo ważnej kwestii, przypomnienia tragedii tak naprawdę dziesiątek tysięcy osób”. ( – japonia-info.pl).

Żona więźnia to powieść brytyjskiej pisarki Maggie Brookes, która badania do niej prowadziła między innymi w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach na Śląsku, gdzie podczas II wojny światowej władze hitlerowskie urządziły jeden z największych zespołów obozów jenieckich Wehrmachtu. Książka „wzrusza, łapie za serce i nie chce opuścić myśli czytelnika” (Poligon domowy).

ŚWIATŁO UKRYTE W MROKU książka do kupienia >tutaj<
KOBIETA W BIAŁYM KIMONIE książka do kupienia >tutaj<
ŻONA WIĘŹNIA książka do kupienia >tutaj<

Seria książek amerykańskiego bestsellerowego pisarza, W. Bruce’a Camerona podbiła serca czytelników na całym świecie, a trzy pierwsze części już zostały przeniesione na wielki ekran. Historia Bailey’a, mądrego, zabawnego psa, którego po prostu nie da się nie kochać, a który pojawia się w rozmaitych wcieleniach, to wspaniała opowieść o niezwykłej relacji człowieka z psem i o ogromnej miłości, dla której nie istnieją granice czasowe.

W kolejnych częściach Bailey ma do wykonania inne ważne misje, podczas których przeżywa niesamowite przygody. Przepadają za nimi nie tylko najmłodsi czytelnicy, którzy już wyczekują kolejnego tomu. Jego premiera odbędzie się 10 marca 2021 i tego też dnia będzie można posłuchać rozmowy z autorem na kanale Rozmawiam, bo lubię.

BYŁ SOBIE PIES, BYŁ SOBIE PIES 2, O PSIE KTÓRY WRÓCIŁ DO DOMU – pakiet książek znajdziesz >tutaj<
O PSIE, KTÓR DAŁ SŁOWO – premiera: 10 marca 2021 książka do kupienia >tutaj<

Polskie wiedźmy i czarownice zataczają coraz szersze kręgi, co widać po zainteresowaniu literaturą ezoteryczną, portalami o tematyce magicznej oraz po liczbie fanów w social mediach. Wyposażone w obowiązkowy CzaroMarownik, czyli magiczny planer, pogłębiają swoją wiedzę i poszukują kolejnych inspiracji. Ich źródłem bez wątpienia są książki Wiedźma, Green Witch oraz Moc czarownicy.

O pierwszej z nich, napisanej przez amerykańską czarownicę i uzdrowicielkę, praktykującą jako Wyrocznia Los Angeles Paranormalia powiedziała, że „czasami wymaga ona zatrzymania się i przemyślenia słów, które są w niej napisane… Ale warto, mówię Wam, warto”.

Green Witch to wręcz kultowy już poradnik, kompendium naturalnej magii o wykorzystywaniu darów natury do uzdrawiania i wzmacniania rytuałów, zaś Moc czarownicy to swoisty podręcznik czarownictwa napisany przez znanego czarownika i medium Mata Auryna. Autor tłumaczy, w jaki sposób wzmocnić swoje naturalne uzdolnienia, rozwijać się w praktyce magicznej, a także jak wznieść umiejętności mentalne na wyższy poziom.

WIEDŹMA książka do kupienia >tutaj<
GREEN WITCH książka do kupienia >tutaj<
MOC CZAROWNICY książka do kupienia >tutaj<

Książki polecają:

Wydawnictwo Kobiece
Wydawnictwo MOVA
Niegrzeczne Książki


Materiał Partnerski

Sprawdź także inne propozycje prezentów na Dzień Kobiet:


Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania