Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Krzysztof Skiba zostanie pochowany bez udziału księdza. Życzenie muzyka wzbudziło wiele kontrowersji
Martyna Pałka
Martyna Pałka 22.12.2022 15:16

Krzysztof Skiba zostanie pochowany bez udziału księdza. Życzenie muzyka wzbudziło wiele kontrowersji

Krzysztof Skiba
fot. KAPiF

Krzysztof Skiba zaskoczył wszystkich swoim najnowszym wyznaniem. Lider zespołu Big Cyc ujawnił, w jaki sposób wyobraża sobie swoją uroczystość pogrzebową. Muzyk chce, aby odbyła się ona bez udziału księdza,

Wokalista znany jest nie tylko ze swoich utworów, ale również licznych kontrowersyjnych wypowiedzi na temat sytuacji w naszym kraju. Często porusza on również temat wiary i religii w Polsce. Tym razem po raz kolejny zaskoczył fanów swoimi słowami.

Krzysztof Skiba chce, aby jego pogrzeb odbył się bez udziału księdza

Muzyk podzielił się niedawno zaskakującym wyznaniem. Jak powiedział, jakiś czas temu miał szansę uczestniczyć w pogrzebie swojego bliskiego przyjaciela. Nie ukrywa, że uroczystość bardzo przypadła mu do gustu, a w oczy rzucał się jeden znaczący szczegół – brak obecności księdza.

Krzysztof Skiba stwierdził, że to ostatnie pożegnanie sprawiło, że poczuł się jeszcze bliższy zmarłemu, niż miało to miejsce w rzeczywistości, a podczas wydarzenia odczytano słowa jego przyjaciela i wzruszające wiersze.

Byłem na pogrzebie kolegi. Pogrzeby to miejsca, gdzie ostatnio coraz częściej się spotykamy. Pogrzeb był bez księdza. I jakoś tak był po ludzku wzruszający. Czytano na nim mądre myśli zmarłego, wiersze poetów, których lubił. Puszczano muzykę, którą kochał. Obok urny stało zdjęcie kolegi i poczułem, że jestem w tym krótkim momencie bliżej zmarłego kumpla niż byłem z nim za życia – napisał wokalista zespołu Big Cyc na swoim profilu w social mediach.

Krzysztof Skiba skrytykował katolickie pogrzeby

Chwilę później muzyk wyjaśnił, dlaczego właśnie ta konkretna uroczystość tak bardzo mu się spodobała i utkwiła w jego pamięci. Chodziło o brak obecności duchownego.

I nagle odkryłem, skąd jest to dziwne uczucie smutku, lekkości i małej nuty radosnej. To brak księdza. Brak tych strasznych pieśni żałobnych „Dobry Jezu a nasz panie, daj mu wieczne spoczywanie”. Brak tego kościelnego jęczenia i rytualnych, fałszywych gestów składających się na katolicki pogrzeb, a nie mających nic wspólnego z osobą, która zmarła – kontynuował gwiazdor na Instagramie.

To nie pierwszy raz, kiedy piosenkarz nie zgadza się z zasadami i regułami Kościoła Katolickiego. Krzysztof Skiba często decyduje się wyrazić swoje zdanie i rozmawiać na temat religijne i światopoglądowe, zwłaszcza w swoich mediach społecznościowych.

Zobacz post:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Krzysztof Skiba (@skibabigcyc)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
  3. W Pepco pojawiła się sukienka idealna na święta. Cena zachwyca, Polki biegiem ruszą na zakupy

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia — każda złotówka ma znaczenie.