Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Pamiętacie „Dziwne przygody Koziołka Matołka”? Ulubiony bohater dzieci wciąż zmierzał do Pacanowa
Dagmara Olszewska
Dagmara Olszewska 25.11.2020 09:07

Pamiętacie „Dziwne przygody Koziołka Matołka”? Ulubiony bohater dzieci wciąż zmierzał do Pacanowa

Koziołek Matołek
Kadr z Bajki „Dziwne przygody Koziołka Matołka”

Koziołek Matołek to bajka, którą znają wszystkie Polki i Polacy. Przygody wesołego zwierzaka, który usiłował dotrzeć do Pacanowa, zyskały tysiące czytelników, a później widzów. Pamiętacie jeszcze te historyjki? A może macie swoją ulubioną scenę lub epizod z książki?

Koziołek Matołek wzbudzał wiele pozytywnych emocji wśród dzieci. Niesamowite i wesołe przygody zwierzątka bawiły i uczyły małych odbiorców. Czy wy też słyszycie tę melodyjkę? A może jesteście fanami książek?

Koziołek Matołek – ulubiona bajka dzieci

Koziołek Matołek to jedna z ulubionych bajek dzieci, które emitowano w telewizji przed laty. Przygody wesołego Koziołka od zawsze były chętnie oglądane przez najmłodszych, które uwielbiały być świadkami jego codziennych perypetii.

Koziołek Matołek niestrudzenie zmierzał do Pacanowa, po drodze przeżywając mnóstwo ciekawych przygód. Pamiętacie tę bajkę? A może wciąż ją oglądacie albo włączacie swoim pociechom? Wspomniana produkcja bardzo mocno i wyraźnie zapisał się w naszej kulturze. Do tego stopnia, że była wielokrotnie wykorzystywana.

Fragmenty bajki użyto na przykład w serialu emitowanym na antenie telewizji Polsat pt.: Świat według Kiepskich. Natomiast W roku 1971 roku Polskie Nagrania na płytach gramofonowych wydały aż 4 części Przygód Koziołka Matołka z muzyką Marka Sewena i recytacją Henryka Boukołowskiego, czytamy na stronie wikipedia.org.

Bajki dawniej

Dawniej bajki były zupełnie inne niż obecnie, miały swój osobliwy klimat. Współczesne kreskówki są bardziej kolorowe i dynamiczne, również ich tematyka jest zupełnie inna. Bajki emitowane w telewizji kilkadziesiąt lat temu częściej niosły ze sobą jakieś przesłanie. Ich zadaniem było przekazanie w przystępny sposób cennej mądrości tym najmłodszym.

Informacje lepiej docierały do widzów, kiedy były odpowiednio przekazywane. Dzieciaki śledząc losy ulubionego bohatera, mogły się dodatkowo czegoś nauczyć. Wciąż lubicie oglądać bajki? Jakie są wasze ulubione bajki z przeszłości? Z pewnością jest ich bardzo wiele.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Koziołek Matołek

Koziołek Matołek i jego szalone przygody, którą pamiętacie najdokładniej?

Powiązane
Agnieszka Włodarczyk
Czy zgadniesz, która gwiazda wcieliła się w tę postać w "Twoja twarz brzmi znajomo"? 1/2 poprawnych odpowiedzi to już sukces