Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Czy w najbliższym czasie zamierzasz ograniczyć podróże komunikacją miejską?
Karol Osiński
Karol Osiński 17.10.2020 00:15

Czy w najbliższym czasie zamierzasz ograniczyć podróże komunikacją miejską?

komunikacja miejska
fot. eastnews.pl/ARKADIUSZ ZIOLEK

Komunikacja miejska to jeden z najpopularniejszych środków transportu. Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez przemieszczania się autobusami czy tramwajami. Od jutra wejdą restrykcje, które głoszą, że w czerwonej i żółtej strefie w komunikacji będzie mogło znajdować się 50 proc. dostępnych miejsc siedzących lub 30 wszystkich udostępnionych. Zamierzasz ograniczyć podróże komunikacją miejską?

Jak wiadomo, komunikacja miejska jest bardzo ważnym elementem do życia w mieście. Ludzie korzystają z niej, by dotrzeć do pracy, do domu lub na zakupy. Już od jutra wejdą w życie nowe obostrzenia, które znacznie utrudnią jazdę tym środkiem transportu. Uważasz, że lepiej zrezygnować lub ograniczyć jazdę autobusami?

Komunikacja miejska w najbliższym czasie zostanie mocno ograniczona

Z uwagi na to, że od jutra w życie wejdą restrykcje, które głoszą, że zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących w komunikacji miejskiej, lub 30 proc. wszystkich udostępnionych, ludzie staną przed dylematem. Dla wszystkich podróżujących może okazać się to nie lada utrudnieniem, ponieważ nie da się przewidzieć jak zapełniony będzie autobus, na którego właśnie czekamy.

Zatem można spodziewać się bardzo trudnego okresu. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której człowiek spieszący się do pracy nie będzie mógł wsiąść do autobusu czy tramwaju tylko dlatego, że ktoś wcześniej już zajął miejsca. Jak zatem temu zaradzić?

Rodzaje komunikacji miejskiej w Polsce

Tramwaje, metro warszawskie, trolejbusy i autobusy. Te cztery środki transportu komunikacji miejskiej są dostępne w naszym kraju. Można doliczyć do nich jeszcze kolejowe przewozy regionalne, jednak dotyczą one głównie dużych miast.

Nasuwa się pytanie, czy w związku z wchodzącymi w życie restrykcjami i ryzykiem narażenia się na zakażenie koronawirusem masz zamiar ograniczyć jazdę komunikacją miejską? Wprawdzie ciężko sobie wyobrazić, żeby ktoś nieposiadający innej możliwości transportu miejskiego mógł całkowicie z niej zrezygnować, ale zważywszy na bezpieczeństwo, można się nad tym zastanowić.

Wszystko okaże się wraz z dniem jutrzejszym. Póki co należy cierpliwie czekać na rozwój sytuacji.

Powiązane
Ranczo quiz
Mógłbyś zostać wójtem w Wilkowyjach? Test wiedzy o serialu "Ranczo"