Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Komenda w chwili zatrzymania miał 23 lata. Tak zmieniło go więzienie! [FOTO]
Alicja Kowalska
Alicja Kowalska 22.02.2024 19:31

Komenda w chwili zatrzymania miał 23 lata. Tak zmieniło go więzienie! [FOTO]

None
Tomasz Komenda; fot: MARCIN SMULCZYNSKI/East News; Jan BIELECKI/East News

Tomasz Komenda miał tylko 23 lata, kiedy jego życie na zawsze się zmieniło. Jak się ostatecznie okazało, niesłusznie oskarżony o gwałt i morderstwo został skazany na 25 lat więzienia. Wówczas wyglądał tak…

Kim jest Tomasz Komenda?

Tomasz Komenda urodził się w 1977 roku we Wrocławiu. Dzieciństwo nie było jednak sielankowe. Ojciec bił jego matkę Teresę Klemańską, gdy ta jeszcze była w ciąży. Kobieta zdecydowała się zostawić męża i schronić się u matki. 

Niedługo później mama Tomasza Komendy poznała swojego drugiego męża Mirosława Klemańskiego. Rodzina żyła skromnie. Obydwoje bardzo ciężko pracowali, aby utrzymać siebie i dziecko. Wiedli raczej skromne życie. 

Zaraz po tym jak skończył szkołę, podjął pracę w warsztacie samochodowym. To wtedy rozpoczął się jego koszmar.

Nie żyje Tomasz Komenda. Były policjant komentuje 12-letni Krystian wyszedł z domu wczesnym rankiem. Policja pilnie poszukuje chłopca

Niesłusznie oskarżony Tomasz Komenda

Miał zaledwie 23 lata, kiedy został niesłusznie oskarżony o zgwałcenie i zamordowanie 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej z Miłoszyc. Do zbrodni miało dojść 31 grudnia 1996 roku.

Tomasza Komendę zatrzymano 3 lata później. Mężczyzna od początku utrzymywał, że jest niewinny. Jego wersję potwierdziły osoby, z którymi imprezował: bracia, koledzy i trzeźwa koleżanka.

Nas wszystkich traktowano jako osoby, które dają mordercy alibi. Pluto nad pod nogi, wieszano zgniłe mięso na klamce – mówił jeden z braci Komendy.

Komenda miał przyznać się policji do rzekomo popełnionej zbrodni. Później wyznał, że był bity i przymuszany do zeznać. 

Został ostatecznie skazany na 25 lat pozbawienia wolności. 

sgd_Easy-Resize.com.jpg
Tomasz Komenda, sylwester 1996; fot. YT: zrzut: Superwizjer TVN

Tomasz Komenda nie żyje

Wolnością nacieszył się 6 lat. Tomasz Komenda wyszedł na wolność w wieku 41 lat. W marcu 2018 roku Komenda został warunkowo zwolniony z odbywania kary i po 18 latach wyszedł na wolność. W maju tego samego roku SN oczyścił go ze wszystkich zarzutów i orzekł jego niewinność.

Niestety, 21 lutego dotarła do nas tragiczna wiadomość. Tomasz Komenda zmarł. Mężczyzna walczył z chorobą nowotworową. W ostatnim czasie do mediów docierały także informacje, iż borykał się z problemami natury psychicznej. 

Odszedł w wieku 47 lat. 

sgfd_Easy-Resize.com.jpg
Tomasz Komenda sylwester 1996; fot. zrzut: YT: Superwizjer TVN