Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kobiety u ginekologa robią rzecz, której lekarze nie pojmują. Chodzi o majtki
Michał Fitz
Michał Fitz 12.01.2023 13:04

Kobiety u ginekologa robią rzecz, której lekarze nie pojmują. Chodzi o majtki

ginekolog
fot Canva Pro

Z oczywistych względów panie krępują się, gdy przychodzi czas wizyty u ginekologa. Każda z kobiet jest inna, dlatego mają różne wątpliwości przed pójściem do gabinetu, ale jak się okazuje, jedno z uprzedzeń wręcz nagminnie się powtarza. Na dodatek lekarzom trudno jest pojąć, dlaczego tak się dzieje.

Powszechną dyskusję na ten temat w internecie podjęła tiktokerka Nika Diwa, która podeszła do kwestii w zabawny sposób, by było o tym łatwiej rozmawiać.

Czego boją się kobiety przed wizytą u ginekologa?

Jak się okazuje, choć badanie u ginekologa wiąże się z oględzinami intymnych części ciała, to wcale nie to jest dla pań najbardziej krępujące. Wiele kobiet obawia się, że w jakiś sposób skomentowana lub po prostu źle odebrana zostanie ich bielizna. Choć i tak od pasa w dół są nagie, zwykle swoje majtki chowają gdzieś głęboko.

Wspomniana wyżej tiktokerka zaprezentowała te wątpliwości za pomocą zabawnego filmiku. Ona sama jest przebrana za ginekologa, który tuż po przedstawieniu się rusza do rzeczy pacjentki, by je dosłownie przetrzepać w poszukiwaniu majtek. Gdy je znajduje, ostentacyjnie bierze je w dłonie i stwierdza, że to obrzydliwe.

Przedstawiona na filmiku sytuacja jest oczywiście abstrakcyjna, tym bardziej z perspektywy ginekologa, ale jak się okazuje, kobiety naprawdę mają z tyłu głowy obawę, że coś takiego może mieć miejsce. Właśnie dlatego zwykle skrupulatnie chowają bieliznę.

Kobiety przyznają się, że robią tak u ginekologa

Pod filmem Niki pojawił się spory odzew od użytkowniczek, które też już regularnie uczęszczają do ginekologa. Znaczna większość z nich przyznała, że faktycznie tak się czuje, choć tak naprawdę wiedzą, że obawy są bezpodstawne. W końcu przychodzą do profesjonalistów, którzy chcą wykonać swoją pracę, a nie się z nich nabijać.

– Tydzień temu postawiłam się obawom i położyłam bieliznę na wierzchu — stwierdza zadowolona z siebie internautka.

Kiedyś na wizytę poszedł ze mną mój mąż. Dałam mu zwiniętą w rolkę bieliznę. Nie mógł zrozumieć, dlaczego to chowam wyjawia inna komentująca.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Nie żyje 10-letni chłopiec. Cała Polska wstrzymywała oddech, kiedy doszło do tragedii

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie!  Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

 

Tagi: ginekolog