Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pracodawca z Łomży wprowadza dodatkowy dzień wolny dla kobiet. Na cytologię i badanie piersi
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 19.10.2020 00:59

Pracodawca z Łomży wprowadza dodatkowy dzień wolny dla kobiet. Na cytologię i badanie piersi

ginekolog
unsplash.com

Kobiety same wpadły na pomysł dodatkowego dnia urlopu na badania, tuż po tym, jak stwierdziły, że nie mają czasu, by iść do lekarza. Na co dzień każda ma swoje obowiązki poza pracą, wiele z nich to mamy więcej niż jednego dziecka. Badania jednak wykonać trzeba, stąd ten niezwykły pomysł, na który podobno szef przystał bez chwili zastanowienia.

Kobiety w końcu nie mają żadnej wymówki i muszą wykonać profilaktyczne badania dla kobiet. Ich pracodawca udostępnił im dodatkowy, płatny dzień urlopu, podczas którego mogą udać się do lekarza i wykonać cytologię oraz badanie piersi. – Naprawdę ten koszt ekonomiczny, jaki ponosi pracodawca, nie jest współmierny. Ratując jedno ludzkie życie ratujesz cały świat – zapewnia pracodawca z Łomży w rozmowie z polsatnews.pl.

Wolny dzień dla kobiety chcącej zrobić badania

Pracownice szkoły językowej w Łomży to bardzo zapracowane panie. Pracują w szkole, zajmują się rodziną, a na badania mogące uratować ich zdrowie i życie po prostu brakuje czasu:

– zazwyczaj to było w międzyczasie, czyli jeżeli był jakiś dzień wolny, popołudniami, po pracy, jeżeli lekarz miał wolne, to wtedy jeździłam. Ale to było bardzo ciężko z dwójką dzieci – mówi w rozmowie z polsatnews.pl, Katarzyna Szelągowska, pracownica łomżyńskiej szkoły językowej.

-Usiadłyśmy i wpadłyśmy na pomysł, że fajnie by było, gdybyśmy miały spokojny dzień wolny, żebyśmy mogły się zorganizować i pójść na badania – wyjaśnia kobieta.

Zdrowie jest najważniejsze

Chwilę później pomysł został przedstawiony szefowi, który zgodził się bez problemu, ponieważ wie, że podarowanie pracownicom takiego dnia po prostu może uratować ich zdrowie lub życie:

Naprawdę ten koszt ekonomiczny, jaki ponosi pracodawca, nie jest współmierny. Ratując jedno ludzkie życie ratujesz cały świat – wyjaśnił polastnews.pl, Sebastian Jaworski, właściciel szkoły językowej.

Badania profilaktyczne są w stanie wykryć wczesne stadium nowotworu i umożliwia w odpowiednim czasie podjąć skuteczne leczenie. Profilaktyka zdrowia kobiet jest jedną z najgłośniejszych kampanii, wszystko przez to, że notowano bardzo wysoką zachorowalność na raka piersi czy szyjki macicy. A lekarze mają dla nas coraz lepsze informacje:

-Umieralność z powodu raka piersi, głównie dzięki badaniom profilaktycznym, czyli mammografii, zdecydowanie również spadła. Ocenia się, że mogła spowodować o jedną trzecią mniej zgonów niż było dotychczas – powiedział polsatnews.pl, Paweł Skala, onkolog z Białostockiego Centrum Onkologii.

Czy te słowa nie przekonują, żeby jak najszybciej udać się na badania?

Źródło: polsatnews.pl

Powiązane
Marcin Miller
Znasz perfekcyjnie utwory zespołu Boys? Ten quiz jest arcytrudny