Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Była przekonana, że spodziewa się dziecka. Badanie ujawniło coś zupełnie innego
Karina Sulich
Karina Sulich 16.01.2020 10:28

Była przekonana, że spodziewa się dziecka. Badanie ujawniło coś zupełnie innego

rawpixel.com

Kobieta przeżyła okropny ból i rozczarowanie, kiedy badanie USG wykluczyło ciążę, a ujawniło coś czego nikt się nie spodziewał. Smutna prawda bardzo ją zabolała, a jej historia może posłużyć za przykład dla innych kobiet – choć rzadki, może spotkać każdą z nas.

26-latka, jak każda przyszła matka, budowała w swojej głowie milion obrazów wyczekiwanego dziecka. Wyobrażała sobie pierwsze chwile maluszka, jak i jego daleką przyszłość. Jednak zamiast szczęśliwego oczekiwania, kobieta przeżyła szok. Taki przypadek zdarza się raz na tysiąc ciąż w Europie.

Kobieta myślała, że jest w ciąży

Kobieta miała wszelkie objawy ciąży. Szkotka cierpiała na poranne mdłości, o wiele częściej korzystała z toalety, a jej brzuch z dnia na dzień rósł coraz bardziej. Nic więc dziwnego, że rodzina spodziewała się kolejnego dziecka, i z początku ich przypuszczenia zostały potwierdzone. Przez 12 tygodni małżeństwo żyło w słodkiej nieświadomości i radości, na przyjście na świat kolejnego dziecka.

Przykro mi, nie ma żadnego dziecka

Całe szczęście runęło, kiedy kobieta, będąc już w 12. tygodniu ciąży, wybrała się na badanie USG. Jednak słowa, które padły z ust pielęgniarki nie były tym, co chciała usłyszeć przyszła matka.

– Byłam z mężem na USG, gdy lekarka odwróciła się do nas od ekranu i powiedziała: Przykro mi, nie ma żadnego dziecka. To był szok. Potem wzięli nas do osobnego pokoju i powiedzieli, że mam zaśniad groniasty. Moja pierwsza myśl brzmiała: Co to do cholery jest? – relacjonuje Szkotka.

Okazało się, że pod sercem 26-latki zamiast pięknego dziecka rósł guz. Kobieta była zdruzgotana, i trudno jej się dziwić – straciła dziecko a zyskała straszną chorobę.

Zaśniad groniasty nie jest wcale tak rzadko spotykany. W Europie zdarza się raz na 1000 ciąż i wynika z zapłodnienia nieprawidłowej komórki jajowej lub zapłodnienia przez dwa plemniki.

Niestety, w przypadku Siobhan guz okazał się złośliwy. Młoda kobieta przeszła operację usunięcia guza, i choć wszystko przeszło pomyślnie, nic nie zrekompensuje ogromnego poczucia straty i rozżalenia. Szkotka przez kilka następnych miesięcy przyjmowała chemioterapię. Teraz postanowiła uświadamiać inne kobiety o istnieniu tej okropnej choroby, z początku tak łudząco podobnej do ciąży.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kobieta

Zaśniad groniasty zdarza się raz na 1000 ciąż, to wcale nie tak rzadko. Warto być świadomym choroby.

kobieta

Kobieta o guzie dowiedziała się dopiero podczas USG. Przez 12 tygodniu sądziła, że nosi w swoim brzuchu dziecko.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Jak powstają frytki z McDonald’s? Kiedy zobaczysz, już nigdy ich nie zjesz, klienci oburzeni
  4. Zagadka, która jest prawie niemożliwa do rozwiązania. Wśród sów ukryty jest kot, 98% osób go nie zauważa
  5. Gwiazda TVN ma problemy zdrowotne. Do jej brzucha przyczepiony jest woreczek, pokazała zdjęcie
  6. Natalia Kukulska w dobitnych słowach o Viki Gabor. 12-latka długo ich nie zapomni

źródło: jestpozytywnie.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania