Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Przez 10 lat starała się o dziecko. Gdy wreszcie jej się udało, lekarz przyznał, że popełnił fatalny błąd
Marta Kulik
Marta Kulik 14.10.2019 10:20

Przez 10 lat starała się o dziecko. Gdy wreszcie jej się udało, lekarz przyznał, że popełnił fatalny błąd

poród
Ashley Marston Photography

Kobieta i jej mąż przez 10 lat starali się o dziecko. Gdy wreszcie im się udało, lekarz przyznał, że popełnił fatalny błąd. Matka musiała podjąć decyzję, która zaważyła na całym jej życiu. To, co wydarzyło się później, przeszło jej najśmielsze oczekiwania.

Kobieta z USA nie mogła zajść w ciążę. Pomimo wielu starań i upływających lat Carolyn wciąż nie miała swojego upragnionego dziecka. Gdy dzięki nowoczesnym metodom jej marzenia zaczęły się spełniać, nagle wszystko runęło jak domek z kart.

Kobieta zaszła w ciążę dzięki in vitro

Po trudnych dziesięciu latach, dzięki metodzie in vitro kobiecie udało się zajść w ciążę. Po raz pierwszy jej organizm nie odrzucił zapłodnionych komórek. Niestety, szczęście małżeństwa nie trwało długo. Pewnego dnia usłyszeli coś, co zniszczyło ich życie. W laboratorium doszło do tragicznej pomyłki, a kobieta nosiła dziecko innej pary. Decyzja była trudna, ale Carolyn wiedziała, że po porodzie powinna oddać chłopca biologicznym rodzicom.

On jest ich synem, ale zawsze będzie moim dzieckiem — mówiła.

kobieta

Dla małżeństwa był to koszmar. Tak długo starali się o dziecko, aby stracić je jeszcze przed narodzinami. Ze względu na stan zdrowia Carolyn nie było mowy o kolejnym zabiegu in vitro. Para postanowiła skorzystać z surogatki. Dziewczyna urodziła im zdrowe dziecko, jednak nie był to koniec historii. Po kilku latach… Carolyn niespodziewanie zaszła w ciążę i urodziła zdrowego syna.

Czym jest in vitro?

In vitro jest metodą, która polega na połączeniu męskich i żeńskich komórek rozrodczych poza organizmem kobiety, w warunkach laboratoryjnych. Po zakończeniu zapłodnienia pozaustrojowego zapłodniona komórka jajowa trafia do przyszłej matki. Jeśli kobieta nie zajdzie w ciążę, podejmuje się kolejne próby. Zgodnie z polskim prawem w ten sposób można zapłodnić sześć komórek.

kobieta

Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę od razu, pozostałe komórki można przechowywać. Pomyłki przy in vitro zdarzają się niezwykle rzadko. Od czego zależy skuteczność in vitro? Skuteczność in vitro zależy od wieku kobiety, parametrów nasienia, ogólnego stanu zdrowia czy nawet stylu życia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ikea: Zjadła obiad, połamała zęby. Dostanie ogromne odszkodowanie
  2. Żyli razem 69 lat, zmarli w odstępstwie kilku minut. Gdy dzieci zobaczyły ich po raz ostatni, zaczęły płakać
  3. Dziennikarka zaliczyła przezabawną wpadkę na wizji. Jej syn wkradł się na plan programu
  4. Kot uderzył łapką bawiące się z nim dziecko. Maluch zareagował błyskawicznie
  5. Żona zainstalowała kamery w całym domu. Nagranie z kuchni wystarczyło, by wyniosła się z domu
  6. Ukryta kamera nagrała, co robi listonosz z psami, gdy nikt nie patrzy. Właściciel nic o tym nie wiedział
Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?