Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kim jest mama Roberta Lewandowskiego? Zaskakujące, gdzie pracuje i z kim jest w związku
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 02.04.2022 13:39

Kim jest mama Roberta Lewandowskiego? Zaskakujące, gdzie pracuje i z kim jest w związku

Iwona Lewandowska
Kadr z rozdania Wiktorów 2021, prod. Telewizja Polska

Podczas Wiktorów 2021 nagrodę w kategorii Sportowcy roku w imieniu syna odebrała mama Roberta Lewandowskiego. Kobieta, która pracuje jako nauczycielka wychowania fizycznego, pojawiła się z nowym partnerem.

Czwartkowa uroczystość rozdania statuetek Wiktory 2021 przebiegła pod znakiem kontrowersji oraz kłopotów. Pomimo problemów doszło do wręczenia nagród dla najwybitniejszych osobowości ubiegłego roku.

W kategorii Sportowiec roku zwyciężył gwiazdor polskiej piłki nożnej, Robert Lewandowski, który niestety nie mógł zjawić się na uroczystości osobiście. Statuetkę odebrała jego mama, Iwona Lewandowska, która przyciągnęła wzrok dziennikarzy.

Kim jest mama Roberta Lewandowskiego?

Słynny piłkarz wychowywał się w domu wypełnionym sportowcami ze względu na ojca, który trenował judo oraz matkę, zawodową siatkarkę. Rodzice gwiazdy boiska poznali się przed studiami, podobnie jak Robert i Ania Lewandowscy. Jego mama często zwracała na to uwagę jako znak przeznaczenia.

Swojego męża poznałam jeszcze przed studiami i historia lubi się powtarzać, bo Robert z Anią też poznali się przed studiami. Byliśmy parą przez całe studia. Pod koniec studiów pobraliśmy się — mówiła podczas jednego z wywiadów.

Do dziś Iwona Lewandowska jest związana ze sportem, pracując jako nauczycielka wychowania fizycznego. Na słynnej gali zjawiła się w towarzystwie nowego partnera Jacka. Ojciec Roberta Lewandowskiego zmarł w 2005 roku, pozostawiając żonę oraz dwójkę dzieci. Nowy partner kobiety jest artystą oraz rzeźbiarzem.

Odbierając statuetkę z rąk klęczącego Dariusza Szpakowskiego, ze wzruszeniem podziękowała kibicom, którzy wspierają jej syna. W obecnie ciężkich czasach ciepłe słowa z ich strony dodają siły polskiemu sportowcowi.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Skuteczne sposoby na wzmocnienie odporności u dzieci. Zapomnisz o ciągłym bieganiu do lekarza
  2. Twoje dziecko skończyło 6 miesięcy? To jeden z najważniejszych momentów
  3. Co się stało Kurskiemu? Niepokojący widok podczas Gali Wiktorów, boli na sam widok

Źródło: Onet Sport