Introwertyk w związku. Jaki jest naprawdę?
Introwertyk w związku, jak stworzyć z nim udaną relację? Kim jest introwertyk i jak go zrozumieć, jakie cechy przejawia? Na to i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście. Zapraszamy do świata, w którym to, co w środku jest dużo ciekawsze niż to, co na zewnątrz.
Introwertyk w związku brzmi jak choroba, która może towarzyszyć lub przeszkadzać nam podczas miłosnych uniesień. Po dokładnym zapoznaniu się z takim charakterem nie będziesz jednak żywić żadnej urazy. Zobaczmy, co siedzi w głowie takiej postaci. Zaczynamy nasz tekst, zajmujący się szeroko pytaniem: introwertyk kto to?
Introwertyk jak poznać?
Najprościej rzecz ujmując, introwertyk to osoba, której wybór skupił się na własnych przeżyciach wewnętrznych, a co za tym idzie, nie pochłania go w żaden sposób życie otaczające go w realu. Jak zrozumieć introwertyka, skoro może się nami w ogóle nie przejmować- w końcu druga osoba jak najbardziej uosabia swoją obecnością inność, której nasz bohater tak bardzo nie lubi?
Tutaj dochodzimy do kolejnego punktu, mówiącego o tym, że nie każda z osób, którym przypisuje się cechy introwertyka są rzeczywiście w stu procentach wierne swojemu wnętrzowi, zaś gardzącymi rzeczywistością. To nawet byłoby trudne do zrobione, z racji na fakt, że do otoczenia w jakiś sposób trzeba się odwoływać. Chociażby będąc w sklepie, pisząc test na uczelni czy wchodząc do banku, jesteśmy narażeni na kontakt.
Jest to oczywiście zdawkowa styczność z obcymi osobami, ale zupełnie je negując, stracilibyśmy całkowicie kontrolę nad samymi sobą. W takich sytuacjach zahaczyłybyśmy już o podanie konkretnej terminologii związanej z nazwanie choroby po imieniu- czyli zaburzenia psychiczne. Jednak introwertyk nie ma z nim aż nadto wspólnego, dlatego uspokajamy, tym samym odpowiadając na pytanie: introwertyk jak wyleczyć?
Introwertyk jak z nim żyć?
Introwersja jest bardzo ciekawym tematem, ponieważ oscyluje wokół dyskusji na temat człowieka, który kieruje swoje myśli do środka. O ile brzmi to podejrzliwie, o tyle szacunkowa liczba osób uznanych za samotników, myślicieli, lubiących się w małych gronach czy rozmyślających nad sobą jest o wiele większa niż by się mogło nam wydawać.
Podobno społeczeństwo dzieli się na dużą część ludzi o takich skłonnościach, ponieważ aż od 25 do 45% jest w stanie poświadczyć cechy nieszkodliwego pustelnika.
O czym rozmawiać z introwertykiem, jeżeli jest to osoba lubiąca swoje towarzystwo? Spieszymy donieść, że introwersja wcale nie neguje w sposób radykalny spotkań w większym gronie- po prostu pewniej czuje się wśród dobrze znanych i wcześniej przyswojonych przyjaciół. Rozmawia chętnie i często, jeżeli czuje się oczywiście przekonany do słuszności swoich wygłaszanych deklamacji, opinii, czy komentarzy.
Jeżeli chcesz go posłuchać, koniecznie daj mu odczuć, że jego głos jest ważny w jakiejś debacie. Przykład? Wspólna koleżanka ma niedługo urodziny, a wy nie wiecie, co moglibyście jej sprezentować jako podarunek? Stwórz okazję dla introwertyka- zapytaj się, jaki pomysł mu przyświeca w tej sferze. Na pewno chętnie ci odpowie! W ten sposób nawiązujesz dialog z człowiekiem, który łaknie kontaktu ze światem, tylko na sobie znanych warunkach.
Introwertyk jak z nim postępować?
Dalej jednak nie wiesz, na czym bazuje percepcja takiej postaci i wpisujesz w osławiony Internet hasła w stylu introwertyk jak postępować? Oczywiście cyberprzestrzeń może nam w tym przypadku posłużyć jako suplement do stawianych znaków zapytania, jednak posiłkowałybyśmy się wiedzą u sprawdzonych źródeł.
Kategorycznie nie polecamy fora, na których wypisywane są zazwyczaj rzeczy mające nie wiele z rzeczywistością, którą znamy. Z kolei strony medyczne, opinie lekarzy, czy komentowanie specjalistów to dobry trop na poznanie, co introwertykowi w duszy gra. Bo to, że jest od środka bardzo ciekawym człowiekiem, wiemy na pewno. Pytanie sprowadza się do hasła czy introwertyk potrafi kochać, a jeżeli tak, jak okazuje swoje miłosne emocje?
Niewątpliwym minusem człowieka, nazywanego przez nas samotnika, jest fakt, że nie dopuszcza on do siebie zbyt dużego tłumu. Dopiero po dokładnym zapoznaniu się z drugim człowiekiem jest w stanie okazać swoją ukrytą emocjonalność, ale nie zawsze i nie w każdym wydaniu musi to oznaczać niekończące się rozmowy na dany temat, przyjacielskich przytulaniach czy wzmożona obecność na imprezach.
Jak introwertyk okazuje uczucia, w momencie miłosnego zbliżenia? Wpadł ci w oko pewien jegomość, odznaczający się wysoką ostrożnością wobec ludzi? To znak, że będziesz musiała o niego zawalczyć! Jak to zrobić skutecznie, z poszanowaniem dla jego pustelniczych nawyków?
My możemy podpowiedzieć jedno: praktyka prawdę ci powie. Zachowanie musisz przetestować na własnej skórze, więc najlepszy będzie bezpośredni kontakt za pomocą imprezy czy szeroko rozumianego eventu. Introwertyk w związku to zagadnienie na dziś!
Tak, dobrze przeczytałaś, wiele ludzi uważających się za krzewicieli introwersji często pojawia się na takich zgrupowaniach, nie chcąc wpasować się w hasło ostracyzm społeczny. Autopsja również nam podpowiada, że ludzie kultury czy sztuki, którzy chętnie widzieliby siebie samych nad brzegiem morza z dala od tłumów, zobowiązani są do przyjścia na party, bo wiedza, że po prostu nie wypada nie pojawić się na ważnej gali.
Jak widać, świat jest czarno-biały, a my tym sposobem przechodzimy do kolejnego punktu, jakim jest: introwertyk ekstrawertyk.
Jak rozpoznać introwertyka – to już wiemy. Teraz, po podstawach, kierujemy się ku bardziej tajemniczym regionom naszej psychiki. Co to introwertyk i ekstrawertyk i czy mogą być tymi samymi postaciami? Iście filozoficzne dylematy, które niewątpliwie przejawiają się podczas tego tekstu, świadczą o chęci przybliżeniu problemu, jakim może się wydawać odniesienie do naszego wnętrza.
Reasumując, introwertyk lubi odnosić się do własnej samotni, która może go skutecznie pochłonąć, ale wcale nie musi. Może być osobą o skłonnościach towarzyskich, jednakże w mniejszych i drobnych dawkach. Mówiąc prościej – tak, introwertyk może być z ekstrawertykiem, a co za tym idzie – przypisuje sobie niektóre cechy czy skłonności osoby gościnnej, ciepłej czy dobrodusznej!
Czym cechuje się ekstrawertyk? Można tutaj śmiało mówić o przeciwieństwie introwersji, jednak bardziej posiłkowałybyśmy się określeniem trochę inny typ człowieka. Przypisujemy mu zazwyczaj uwielbienie imprez wszelkiego rodzaju, a w szczególności takich, na których pojawia się połowa populacji globu.
Czy możemy zatem przyrównać taką osobę do zwrotu duszy towarzystwa? Wydaje nam się, że nie pogniewałaby się za ten synonim.
Jako że lubimy zagłębiać się we wszelkie odmęty socjologii i psychologii, to pytanie prędzej czy później musiało się pojawić na łamach tego tekstu. Wobec tego rozsiądź się wygodnie w swoim fotelu i zobacz, co mamy do powiedzenia na temat tych dwóch skrajnie dziwnych bohaterów! Czy introwertyk w związku z ekstrawertykiem wróży szczęście?
Całkowicie od ciebie zależy, czy będziesz chciała być z introwertykiem, czy ekstrawertykiem, dlatego nie licz, na udzielenie jednej i pełnoprawnej odpowiedzi w związku z tym dylematem. Świat podzielony jest na zwolenników kotów i psów, czarnego i białego, pizzy hawajskiej i takiej, bez jakiegokolwiek wsparcia w kwestii dodatków. Dlaczego w takim razie miałybyśmy nad nimi dywagować?
Kwestią jest, że tak samo osoba, kryjąca się przed światem uciekając do własnej duszy, może okazać się serdecznym przyjacielem, jak ta, której przypisana jest żywiołowość. Podobnie jest z wadami- każdy człowiek posiada co najmniej jedną negatywną cechę, co w żaden sposób nie czyni z nas ideałów, a jednak dążymy do wspólnoty w większym, czy mniejszym zakresie tego słowa.
Nie lubimy generalizować i wrzucać wszystkich do jednego kociołka z nazewnictwem. Ty też nie powinnaś rozpatrywać rzeczywistości wedle powszechnie znanych szablonowych rozwiązań- każdy z nas charakteryzuje się innym zachowaniem!
Spotkałaś na koncercie niesamowitego chłopaka, który na pierwszy rzut oka wydaje się odizolowany od reszty świata? Natomiast sama określasz siebie jako dziewczynę- wulkan, kochającą dynamikę w każdej wyrażonej przez ciebie działalności?
Introwertyk w związku
Pewnie się zastanawiasz, jak mogłoby wyglądać połączenie dwóch pokrewnych sobie dusz? I
- Czy osoba o skłonnościach samotnika będzie chciała nawiązać z nami miłosną relację?
- Jak kochać introwertyka?
- Czy będzie w stanie zaakceptować nasze wady i zalety?
- Czy introwertyk jest w stanie zagłębić się w miłosne uniesienia?
- Czy z pustelnikiem da się żyć pod jednym dachem?
- Jak wygląda kwestia dzieci i nakłanianie introwertyka do współżycia?
Introwertyk w związku jaki jest?
Podpowiadamy, że zbieżność charakterów w przypadku dwóch orbitujących wokół własnej osi dusz może okazać się dla was zbawienna. Zrozumiecie się w kwestii osobnego spędzania czasu i nie będziecie sobie wchodzić w drogę, mając do dyspozycji dwa oddzielne pokoje. Jak to zobrazować? Dwie samotne wyspy połączone mostkiem, przez który od czasu do czasu przechodzi ciepło- chyba tak mogłybyśmy zobrazować relację introwertyczną!
Do powszechnie stosowanych przysłów wszedł w obieg znaczący frazes co kraj to obyczaj. Jesteśmy jednak przekonane, że można je przełożyć na różne życiowe kwestie, tym bardziej na ludzi! Wyobraź sobie świat, w którym wszystkie osoby są takie same. Byłoby dosyć nudno, prawda? Nie powstawałby wspaniałe filmy, nie doceniono by Alberta Einsteina, a wszyscy w korporacjach kończyliby pracę o 16.
Introwertyk w związku jest nam potrzebny, ponieważ dzięki niemu możemy odkrywać świat. Przy pomocy ich niezwykłego instynkt u samozachowawczego czy ciekawych spostrzeżeń niejeden dzień może stać się lepszy. Rozkochiwanie w sobie tak niesamowitej duszy to niesamowity proces wchodzenia w głąb jego myśli, a przy okazji dla nas, opuszczenie swojej strefy komfortu.
Introwertyk to szczególna jednostka, którą trzeba w miarę możliwości chronić przed światem zewnętrznym, jednocześnie przybliżając mu otoczenie, w którym musi egzystować. Wymaga czułości i dotyku, tak jak każdy z nas, ale przede wszystkim najważniejsze jest tutaj zrozumienie.
Jak komunikować się z osobą, która może stanowić dla nas zagadkę na miarę osławionej Enigmy? Wbrew pozorom, wcale nie potrzebujemy do dialogu matematycznych mózgów! Introwertyk to trochę taka uwspółcześniona wersja romantyka, zamkniętego w swoim świecie, ale otwartego i czekającego na odpowiednie uczucie z zewnątrz!
Przede wszystkim będziesz potrzebować czasu. W tym momencie to on jest twoim najważniejszym sprzymierzeńcem, ponieważ osoby introwertyczne są skłonne do długiego poznawania się. Z jednej strony, to dobra cecha.
Ostrożność, szczególnie w dobie wszechmocnie panującej globalizacji, może mieć zbawienny wpływ na otoczenie. Druga strona medalu mówi nam o zbyt obsesyjnym analizowaniu przez introwertyka danych na temat osoby, zachowania czy myśli.
Jesteśmy optymistkami, zatem nasze nastawienie wobec introwertyka jest z góry ustalone- musimy się cieszyć, że w spotkałyśmy takiego człowieka. Cierpliwość popłaca i w tym przypadku to chyba będzie twoje ulubione słowo.
Zacznij dialog od delikatnych kwestii, do takich na pewno zaliczają się: warunki pogodowe, zwierzęta, ulubiona pora roku czy studia. Jeżeli wyeksploatujesz wszystkie nasze podpowiedzi, to oznacza, że pora na poważniejsze tematy. Pamiętaj jednak o taktyce małych kroczków!
Na koniec naszej wędrówki po duszach, chciałybyśmy wam przypomnieć najważniejsze cechy przypisywanemu każdemu z nich, tak, aby można było łatwo rozróżnić te podobno brzmiące definicje.
Introwertyk: osoba mająca kolorowe wnętrze, do którego chętnie zagląda, niekoniecznie lubiąca się w tłumnych sylwestrach. Zazwyczaj pozostaje domatorem, ale w gronie bliższych znajomych jest w stanie wykazać się niezobowiązującą rozmową.
Jak rozpoznać introwertyka? Nie jest to łatwe pytanie. Introwertycy nie mają żadnych wspólnych wizualnych powiązań, niemniej taką postać możesz poznać już po kilku rozmowach (o ile będzie chciała z tobą przeprowadzić werbalny kontakt).
Ekstrawertyk: jest to osobowość barwna zewnętrznie, chętnie ukazująca swój towarzyski charakter na wydarzeniach. Lubi przebywać w większych towarzystwach i nie czuje żadnego skrępowania do wygłaszania spontanicznych myśli. Żywiołowość i mówiący szybko stanowi kontrapunkt dla osobowości o skłonnościach introwertycznych.
Ambiwertyk: nieczęsto wspominany ze względu na swoją nową pozycję na psychologicznej mapie świata. Możemy o nim powiedzieć, że jest swoistego rodzaju połączeniem samotności introwertyka i śmiałości ekstrawertyka. Dwa w jednym? To może być ciekawa propozycja, szczególnie dla związku.
Podsumowanie
Introwertyk w związku jaki jest? Właściwie jedyne, co możemy powiedzieć na temat podzielenia świata na pustelników i postaci towarzyskich to ważna kwestia na temat wzajemnego poszanowania się.
Ważna jest oczywiście fakt utożsamiania się z pewnymi grupami, niemniej świat tworzy wspólnota, wielka zbiorowość, która, aby przetrwać, musi pozostawać otwarta na różne charaktery, kolory skóry, czy oczu.
Introwertyk, ekstrawertyk czy ambiwertyk to przede wszystkim ludzie, którzy powinni być traktowani jak ludzie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w związku z osobą uwielbiającą swoje wnętrze, czy z królem imprezy- najważniejsze jest twoje nastawienie i chęci do współpracy!
Introwertyk w związku- ZOBACZ ZDJĘCIA:
Jaki jest introwertyk w związku? Nasza osobowość może wiele powiedzieć na ten temat!
Jaki jest introwertyk w związku, jeżeli czerpie przyjemność z samotności? Tego dowiesz się tylko i wyłącznie przez związek z taką osobą.
Pytanie jaki jest introwertyk w związku nie dotyczy ciebie? Jako dusza towarzystwa nie oznacza to, że możesz gardzić samotnikami!
Jaki jest introwertyk w związek? To wiedzą najlepiej osoby, które postanowiły to sprawdzić w praktyce!
ZOBACZ TEŻ:
- Znaki zodiaku, które są prawdziwymi BESTIAMI w łóżku
- Jaka sukienka do mnie pasuje? Stylista radzi
- Jak zrobić pończochy z rajstop? Porady krok po kroku