Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kim jest córka Zbigniewa Wodeckiego? Katarzyna podczas koncertu „Uroczysty Wodecki” wyszła na scenę i zwróciła się do publiczności
Michał Fitz
Michał Fitz 12.06.2022 00:57

Kim jest córka Zbigniewa Wodeckiego? Katarzyna podczas koncertu „Uroczysty Wodecki” wyszła na scenę i zwróciła się do publiczności

Zbigniew Wodecki
TRICOLORS/East News

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 roku. Był jednym z najwybitniejszych artystów w historii polskiej muzyki, więc nic dziwnego, że zdecydowano się upamiętnić jego osobę cyklicznym wydarzeniem. Jego organizacją zajmuje się między innymi córka Zbigniewa Wodeckiego.

Dziś odbyła się już piąta edycja „Uroczystego Wodeckiego”, w ramach której na scenie pojawiło się wielu wybitnych artystów. Na samym początku wyszła na nią także Katarzyna Wodecka-Stubbs. Co miała do powiedzenia fanom swojego ojca?

Córka Zbigniewa Wodeckiego upamiętnia ojca

Gdy Katarzyna Wodecka-Stubbs pojawiła się na scenie, postanowiła nieco wytłumaczyć, skąd wziął się pomysł na koncert. Oczywiście miał on za zadanie także uczcić pamięć jej taty, ale nie tylko. Córka Zbigniewa Wodeckiego zdaje sobie sprawę, ile dobrego ojciec zrobił dla polskiej muzyki i organizując to wydarzenie, chciała to po nim kontynuować, by móc przekazywać jego pozytywną energię nawet wówczas, gdy nie ma go już wśród nas.

Co ciekawe kobieta już jakiś czas temu, przy okazji rozmowy z „Faktem” przyznała, że energia jej taty jest wyczuwalna także na co dzień. Ma bowiem wrażenie, że gdy pracuje nad wydawaniem jego muzyki, ten wciąż jest obok niej. Mało tego, podkreśliła, że wszystkie wydarzenia, które zorganizowała, akurat trafiły na dobrą pogodę. Nie uważa, by było to dzieło przypadku, a właśnie wpływ jej taty.

Czym poza wydawaniem muzyki ojca i organizowaniem koncertów zajmuje się Katarzyna Wodecka-Stubbs? Pracuje także jako producentka filmowa oraz muzyczna. Mało tego, prowadzi również rodzinną fundację, która została założona niedługo po śmierci Wodeckiego.

Kto jeszcze występował na tegorocznym wydarzeniu upamiętniającym legendarnego wokalistę? W zasadzie cała plejada gwiazd. Zaśpiewali bowiem: Alicja Majewska, Ralph Kamiński, Krzysztof Zalewski, Ania Rusowicz oraz Maciej Maleńczuk.

Zobacz występ:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Prawda wyszła na jaw, Krzysztof miał cel w zgłoszeniu do „Rolnika”. Manowska właśnie ujawniła
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. W domu Małgorzaty Kożuchowskiej zapadła poważna decyzja. Aktorka musiała zrobić to dla taty

Źródło: Fakt/ Viva!