Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Katarzyna Glinka, Radosław Pazura, Sylwia Juszczak podjęli decyzję. W szczególny sposób pomogą Ukraińcom
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 06.03.2022 14:47

Katarzyna Glinka, Radosław Pazura, Sylwia Juszczak podjęli decyzję. W szczególny sposób pomogą Ukraińcom

fot. Fragment oświadczenia aktorów na Instagramie (https://www.instagram.com/katarzynaglinka/)

Aktorzy spektaklu „La Bombe” wydali oświadczenie w sprawie sytuacji dzieci na Ukrainie. Katarzyna Glinka, Radosław Pazura i inni chcą w niezwykły sposób wspomóc najmłodszych. Podczas najbliższej trasy przekażą część dochodów na Fundację Happy Kids.

W przerażającym czasie wojny za wschodnią granicą nasze społeczeństwo wykazało się niezwykłą postawą życzliwości wobec skrzywdzonych mieszkańców Ukrainy. Większe miasta organizują zbiórki artykułów dla potrzebujących rodzin oraz noclegi dla przybyłych Ukraińców.

Również gwiazdy postanowiły solidaryzować się z naszym wschodnim sąsiadem. Aktorzy agencji artystycznej Idea Art, przekażą część zarobków na pomoc dzieciom.

Katarzyna Glinka, Radosław Pazura i inni aktorzy wychodzą z inicjatywą

Artyści spektaklu „La Bombe” zamieścili na Instagramie specjalne oświadczenie na temat obecnej sytuacji w Ukrainie. Aktorzy są poruszeni życzliwością i otwartością Polaków i sami postanowili dołożyć się do okazywanego wsparcia. Podczas najbliższej trasy aktorzy m.in.: Katarzyna Glinka i Radosław Pazura, zapowiedzieli przekazanie części zarobków na rzecz potrzebujących dzieci z terenów Ukrainy.

Postanowiliśmy nie odwoływać spektakli, natomiast część przychodów z naszej trasy, przekazać na rzecz fundacji wspierającej ewakuację dzieci z Domów Dziecka z Ukrainy — przekazano w oświadczeniu.

Katarzyna Glinka podczas nagrywania materiału zaapelowała do miłośników teatru, aby licznie gromadzili się na salach teatralnych podczas tych niezwykłych spektakli. Każda dołożona cegiełka zostanie przeznaczona na realną pomoc niewinnym dzieciom.

Radosław Pazura pogratulował Polakom szybkiej reakcji i przyznał, że w czasach obecnej próby nasze człowieczeństwo okaże się największym skarbem.

Spektakl „La Bombe” można obejrzeć w najbliższym czasie w poniedziałek w Krakowie oraz we wtorek w Chorzowie. Aktorzy z zapałem proszą o liczne przybycie.
Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Prywatna korespondencja Muchy trafiła do sieci. Niemożliwe okropne wiadomości. „Zachowujesz się jak Putin”
  2. Wszystko nagle się zatrzymało. Sceny, jakich jeszcze nie było w „Pytaniu na śniadanie”
  3. Sama ukręciła na siebie bicz? Wielka afera po oświadczeniu Maryli Rodowicz. „Brak taktu i kultury”