Przenigdy go nie lekceważ. 1 rodzaj kaszlu wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem
Kaszel suchy i mokry, znany jest nam bardzo dobrze, czy jednak słyszeliście o jego kolejnym rodzaju? Jest bardzo charakterystyczny i atakuje nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Jeżeli go zlekceważymy, możemy nawet stracić mowę.
Kaszel może być objawem wielu chorób, ale także wynikiem podrażnienia gardła, alergii czy wdychania suchego powietrza. Nie zawsze więc kiedy doskwiera on nam lub naszym dzieciom , zasięgamy porady lekarza. Domowa apteczka i sprawdzone przez lata sposoby sprawiają, że unikamy wizyt w gabinetach specjalistów. Czy jednak słusznie? Istnieje jeden rodzaj kaszlu, którego nigdy nie powinniśmy lekceważyć. Jeżeli to zrobimy, musimy być gotowi na poważne konsekwencje.
Kaszel. Kiedy potrzebujemy wizyty u lekarza?
Wizyty u lekarza potrzebujemy z pewnością w przypadku kaszlu mokrego, którego lepiej nie leczyć na własną rękę. Jeżeli nie przechodzi on po kilku dniach, wizyta w gabinecie specjalisty jest nieunikniona. Natomiast kaszel suchy, którego leczenie opiera się na zażywaniu syropów, może wystąpić przy zapaleniu oskrzeli, dlatego jeżeli nie zniknie od po kilku dobach, lekarz powinien osłuchać nasze dziecko lub nas. Co jednak z kaszlem, który nie może czekać na konsultację ze specjalistą? Kiedy i w jaki sposób pojawiają się alarmujące objawy?
Słyszałaś kiedyś o kaszlu szczekającym? Przypomina on szczekanie psa, stąd też jego nazwa. Choć brzmi ona żartobliwie, wcale nie jest powodem do śmiechu. Kaszel szczekający jest bardzo niebezpieczny. Dodatkowo atakuje on nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Jakie są jego główne przyczyny, czym się objawia i jak możemy go leczyć? Jeżeli go zlekceważymy, możemy doprowadzić do całkowitego braku możliwości mówienia.
- Pilny alarm sanepidu do starszych ludzi. Przez popularny nawyk sprowadzają zagrożenie na siebie i innych
- Kilka tysięcy emerytów dostanie dodatkowe pieniądze. Nieoczekiwany efekt
- Był wysportowany, zdrowy, nigdy nie palił. Nie żyje bardzo młody mężczyzna, kilka dni wcześniej został ojcem
Kaszel szczekający: objawy, przyczyny, leczenie
Kaszel szczekający to rodzaj kaszlu suchego, który ze względu na swój charakterystyczny dźwięk zdiagnozuje każdy lekarz.
Jak objawia się kaszel szczekający? Kaszel szczekający objawia się zazwyczaj w nocy. Mogą mu towarzyszyć duszności oraz świsty, co od razu należy skonsultować z lekarzem. Jakie są przyczyny szczekającego kaszlu? Przyczyny kaszlu szczekającego to podgłośniowe zapalenie krtani, uraz krtani czy refluks żołądkowo-przełykowy. Kaszel szczekający, nazywany również krtaniowym, może świadczyć także o wrodzonej chorobie dróg oddechowych.
Jak leczyć kaszel szczekający? Kaszel szczekający leczy się, w przypadku dzieci, za pomocą steroidów lub, jeżeli jego przyczyną jest ciało obce, przeprowadzając zabieg tracheotomii. Szczekający kaszel u dorosłych, najczęściej dotyczy osób palących papierosy, mających problemy z tarczycą, chorujących na chorobę refluksową żołądka lub alergików. Jedną z przyczyn kaszlu szczekającego u dorosłych może być również nowotwór .
ZOBACZ ZDJĘCIA:
Niepokojący kaszel może być objawem wielu chorób. Jeżeli zauważamy u nas jego najbardziej niebezpieczny rodzaj, tak zwany szczekający, musimy szybko udać się do lekarza.
Ta odmiana jest bardzo popularna u dzieci. Pamiętajmy, że każdy rodzaj kaszlu w przypadku naszych podopiecznych powinien być zbadany u specjalisty.
Lekarze bardzo szybko ocenią, z jakim kaszlem mają do czynienia.
ZOBACZ TEŻ:
- Chroni komórki przed starzeniem się i wspomaga czerwone krwinki. Witamina E jest bardzo ważna dla organizmu człowieka
- Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
- Chleb z garnka jest mięciutki w środku i ma chrupiącą skórkę. Udaje się zawsze, a nie wymaga wiele pracy, mamy przepis
- Toksyczny związek. 6 oznak, że powinnaś go zostawić, bardzo trudno je dostrzec
- Każdy z nas codziennie naraża swój wzrok. Przez jeden błąd niszczymy swoje oczy
- Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg
źródło: medonet.pl