Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pokazał ukrytą funkcję w kasie samoobsługowej. Zakupy w Biedronce już nigdy nie będą takie same
Michał Fitz
Michał Fitz 31.10.2023 12:11

Pokazał ukrytą funkcję w kasie samoobsługowej. Zakupy w Biedronce już nigdy nie będą takie same

kasy samoobłusgowe
fot. CanvaPro

Kasy samoobsługowe są ocenianie przez społeczeństwo dosyć ambiwalentnie. Czasem jest to świetne udogodnienie, a innym razem tylko niepotrzebny problem. Okazuje się, że klienci sklepów takich jak Biedronka czy Lidl mogliby oszczędzić sobie trochę nerwów, gdyby tylko wiedzieli o ich wszystkich możliwościach.

Kasy samoobsługowe nie dla wszystkich

Przychodząc do supermarketu w godzinach szczytu, łatwo dostrzec pewną zależność przy kasach. Do tych samoobsługowych ustawiają się głównie osoby młode czy w średnim wieku. Z kolei do klasycznych w większości stoją seniorzy.

Wynika to z tego, że starsze pokolenia po prostu nie potrafią rozeznać się w tym sprzęcie i kompletnie nie jest on dla nich intuicyjny. Rezygnują z nich nawet wtedy, gdy można płacić w nich gotówką. Być może dzięki nabytej w tym tekście wiedzy więcej seniorów zacznie z nich korzystać?

"Miał palić ognisko i grozić nożem". Pilne wieści o 19-latku, oskarżonemu o pomoc oprawcy Olusia. Oto co go czeka

Kasy samoobsługowe i ich problemy

Osoby, które nie są zwolennikami kas samoobsługowych, narzekają nie tylko na to, że nie zawsze można w nich płacić gotówką. Problemem często jest ich awaryjność. Wystarczy na moment źle położyć produkt lub przez pomyłkę wybrać nie ten, co trzeba, a już wyskakuje błąd. Wtedy należy oczekiwać na pracownika sklepu, a to nierzadko trwa przynajmniej kilka minut.

Okazuje się, że niektóre kasy samoobsługowe, chociażby te, którymi dysponuje Biedronka, mają zaprogramowaną opcję, która znacząco ułatwia wybór odpowiedniego produktu. Mimo to mało kto w ogóle zdaje sobie z niej sprawę.

Kasa samoobsługowa w Biedronce sama rozpozna produkt

Jak się okazuje, kasy samoobsługowe w Biedronce same są w stanie zasugerować odpowiedni produkt, który należy skasować. Po położeniu warzyw, owoców czy pieczywa na wagę kasy, urządzenie skanuje je i podrzuca sugestie dotyczące danego produktu.

Działa to na podstawie rozpoznawania kolorów. Sprzęt nie jest natomiast tak zaawansowany, by ze stuprocentową dokładnością określić, z czym ma do czynienia. Po położeniu bananów, oprócz nich na ekranie wyskoczą też cytryny czy melon. Niemniej i tak jest to znaczne ułatwienie, biorąc pod uwagę mnogość opcji na ekranie startowym.

Tagi: Biedronka