Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kanał Sportowy współpracuje z rządem? Zaskakujące informacje
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 22.01.2023 18:01

Kanał Sportowy współpracuje z rządem? Zaskakujące informacje

polsat
fot.instagram.com/mati_borek

Kanał Sportowy rozpoczął swoją działalność w internecie nieco ponad 3 lata temu. Teraz okazuje się, że na początku swojej działalności mógł współpracować z rządem. Dziennikarze doszli do ciekawych wątków.

W marcu 2020 roku Kanał Sportowy zrealizował program, w który gościem był między innymi ówczesny minister zdrowia. Serwis „sport.pl” odkopał i nagłośnił tę sprawę sprzed 3 lat.

Kanał Sportowy współpracuje z rządem?

Zamieścili oni jeden z rządowych maili, który wyciekł do sieci. Mariusz Chłopik do członków rządu miał napisać: „Musimy ładnie zarządzić tematem piłkarskim, abyśmy nie dostali obuchem.

Dodał on, że jest po rozmowie z Kanałem Sportowym i można zrobić program właśnie na tej stacji internetowej, który miałby poprowadzić uznany sportowy dziennikarz – Krzysztof Stanowski.

Sprawę na Twitterze skomentował sam zainteresowany dziennikarz mówiąc, że jest dumny z tego programu, ponieważ uzyskał w nim wiele opinii od kluczowych dla całej sprawy osób.

Stanowski tłumaczy

Stanowski jednak nie wytłumaczył we wpisie kto zainicjował pomysł tego programu. Zrobił to jednak w odpowiedzi do jednego z internautów jasno dając do zrozumienia, że inicjatywa wyszła ze strony jego i współpracowników.

W przypadku gdyby to rząd pierwszy skontaktował się z Kanałem Sportowym należałoby to uznać za współpracę, której wtedy nieoznaczono, a jest to niezgodne z prawem i Kanał Sportowy mógłby zostać ukarany.

Na razie trudno jest osądzić jaka jest prawda, bo nie udało się znaleźć pierwszej wiadomości Kanału Sportowego do rządu. Bez tego niestety jest sytuacja „słowo przeciwko słowu”.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Szeliga ma już dość. Chce walki z młodym rywalem
  2. Będą nowe lody Ekipy i cukierki. Friz wszystko potwierdza
  3. Fusialka i Tromba spięli się. Kolejne tarcia w projekcie Ekipa