Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jak wyglądał Jurek Owsiak w młodości? Prezes WOŚP pokazał zdjęcie sprzed 38 lat
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 12.12.2019 22:04

Jak wyglądał Jurek Owsiak w młodości? Prezes WOŚP pokazał zdjęcie sprzed 38 lat

JUREK OWSIAK W MŁODOŚCI
fot. screen YouTube tvnpl

Jurek Owsiak w młodości na wyjątkowych zdjęciach. Założyciel WOŚP pokazał kilka fotografii sprzed wielu lat. Gdy na początku lat 90. organizował pierwszą zbiórkę na cele charytatywne, nie spodziewał się, że niemal trzydzieści lat później cała Polska będzie znała jego nazwisko. Jak się zmieniał?

Jurek Owsiak w młodości ciężko już pracował dla najbardziej potrzebujących. Pierwszą zbiórkę zainicjował jeszcze w 1992 roku, pracując w radiu, gdy usłyszał apel kardiochirurgów. Na początku stycznia 1993 roku zorganizował pierwszy finał.

Jurek Owsiak w młodości

W młodości Jurek Owsiak skończył technikum ekonomiczne w Gdańsku. Nauczył się też innego fachu-jest witrażystą. Nigdy nie ukrywał, że jako nastolatek i młody mężczyzna był hippisem. Ten ruch zainspirował go do zorganizowania kultowego Przystanku Woodstock. Nie zawsze jednak mógł chwalić się swoją przynależnością.

-Teraz to macie fajnie, możecie nosić sobie takie włosy, jak chcecie. My upychaliśmy je jakoś, żeby nauczyciele myśleli, że jesteśmy obstrzyżeni. Dzisiaj też bym miał długie włosy, ale moje nieszczęście polega na tym, że teraz w dłuższych wyglądałbym jak oszołom — mówił w rozmowie z Grzegorzem Pawlakiem, czytamy na TVN24.

Choć lata mijają, a wizerunek Jurka jest inny niż kilkadziesiąt lat temu, to działacz wciąż jest młody duchem. W rozmowie z Vivą! przyznał, że odmładzają go pracujący w fundacji młodzi ludzie. Pomimo różnicy wieku świetnie się dogadują, a każdy może zachowywać się naturalnie. Nawet zakładając fundację, najbardziej liczył, że to od najmłodszych dostanie największe wsparcie. Starsi ludzie pozytywnie go zaskoczyli.

Jerzy Owsiak: młody duchem

Młodzieńczą energię wyraża poprzez oryginalne stroje, które jednak nie są skrupulatnie przemyślanym elementem wizerunku. Jerzy Owsiak kieruje się jedynie własnym gustem i jak przyznaje, jego charakterystyczne stylizacje to dzieło przypadku.

Nie mam krawca, menadżera czy kogoś, kto by mi to wymyślił. Koszula na przykład wzięła się stąd, że jak szedłem któregoś dnia do studia, to akurat była czysta i wyprasowana. Żona powiedziała, żebym ubrał, jak szedłem do studia. I tak już zostało. A spodnie czerwone to zawsze chciałem mieć. Od dziecka. Jak ktoś znajomy mi powiedział, że akurat są w sklepie, to kupiłem i mam — mówił 26 lat temu w rozmowie z Grzegorzem Pawlakiem, czytamy na TVN24.

Wspomnienia z młodości inspirują go do dalszego działania. O swoich początkach myśli, gdy przemawia do pracowników. Opowiada wtedy o wierze w marzenia i dążeniu do ich realizacji. Zobaczcie, jak Jurek Owsiak wyglądał w młodości!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

JUREK OWSIAK W MŁODOŚCI

Jurek Owsiak znany jest chyba każdemu Polakowi.

JUREK OWSIAK W MŁODOŚCI

Jerzy Owsiak jako kilkuletni chłopiec.

JUREK OWSIAK W MŁODOŚCI

Pokazał też zdjęcia z czasów, gdy zaczynał aktywnie działać.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  2. Nowe informacje ws. Tomasza Lisa. „Jego stan jest ciężki”
  3. Zauważył tajemniczy panel w ogrodzie. Otworzył go i znalazł zaginione arcydzieło. Warte 257 mln zł
  4. 7-latka zostawiła pracownikowi stacji benzynowej liścik. Gdy mężczyzna go przeczytał od razu zadzwonił na policję
  5. Znaki zodiaku, które można poślubić w ciemno. Z nimi najlepiej się zestarzeć
  6. Fatalne doniesienia ws. małżeństwa Małgorzaty Kożuchowskiej. Po latach choroby spadł na nią kolejny okrutny cios

Źródła: TVN24, Viva!