Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Joanna Kulig obok Nicole Kidman i Emily Blunt. Polska aktorka doceniona
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 04.01.2019 13:02

Joanna Kulig obok Nicole Kidman i Emily Blunt. Polska aktorka doceniona

Ile zarobi Joanna Kulig w Hollywood
fot. screen z filmu „Zimna wojna”

Joanna Kulig została doceniona przez jeden z najbardziej prestiżowych światowych magazynów! Jej nazwisko znalazło się na liście obok Nicole Kidman i Emily Blunt. To olbrzymi sukces i zaszczyt dla aktorki i całej polskiej kinematografii. Znamy szczegóły!

Joanna Kulig znalazła się w gronie najbardziej uznanych aktorów. Od czasu występu w Zimnej wojnie odnosi sukces za sukcesem. Jej talent był już wcześniej doceniany w rodzinnym kraju – otrzymała m.in. nagrodę Kryształowa gwiazda za film Sponsoring – jednak dopiero teraz gwiazda zyskała rozgłos na całym świecie. Sprawdźcie, co słychać u Joanny Kulig!

Joanna Kulig: polska aktorka podbija Hollywood

Joanna Kulig debiutowała jako aktorka już prawie trzynaście lat temu. Z kolei pierwszy raz pojawiła się na ekranie, kiedy w 1998 wygrała jeden z odcinków programu Szansa na sukces. Jednak światowy rozgłos przyniosła jej rola Zuli w filmie Zimna wojna (reż. Paweł Pawlikowski).

Kulig zagrała u boku takich sław, jak m.in. Borys Szyc, Agata Kulesza, a partnerował jej Tomasz Kot. Za swój występ w filmie Pawlikowskiego otrzymała Europejską Nagrodę Filmową.

Joanna Kulig: prestiżowy magazyn docenił jej talent

Kulig trafiła na listę trzydziestu ośmiu Najlepszych aktorów 2018, przygotowywaną przez prestizowy W Magazine. Na liście znalazły się takie sławy, jak np. Saoirse Ronan, Claire Foy, Amy Adams czy Rami Malek.

Z okazji wyróżnienia odbyła się także sesja zdjęciowa autorstwa słynnego fotografa Tima Walkera, której efektami aktorka podzieliła się na swoim Instagramie. Kulig udzieliła też magazynowi krótkiego wywiadu, w którym ujawniła kulisy powstawania Zimnej wojny i opowiedziała o swojej roli:

– Reżyser Paweł Pawlikowski napisał dla mnie rolę Zuli. (…) Wiem, że inspiracją dla tej postaci była jego matka. Naprawdę miała na imię Zula i była blondynką. Widziałam jej zdjęcie.

Nie tylko Kulig związała swoją ścieżkę zawodową z filmem. Wiedzieliście, że ma sławną siostrę i męża?

Siostra Joanny Kulig również postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie. Justyna Schneider jest łudząco podobna do Kulig: niektórzy biorą je nawet za bliźniaczki! Z kolei ich brat Piotr zajmuje się muzyką.

Maciek Bochniak, mąż Joanny Kulig, to znany polski reżyser i laureat licznych nagród. Otrzymał m.in. nagrodę publiczności na Festiwalu w Gdyni oraz Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Swoją przyszłą żonę poznał właśnie na planie filmowym, a kilka lat temu wystąpiła ona w filmie Disco polo w jego reżyserii. Para spodziewa się dziecka.

Gratulujemy Joannie Kulig kolejnego sukcesu!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

joanna kulig mąż

Joanna Kulig wyrasta na jedną z najwybitniejszych polskich aktorek swojego pokolenia.

Joanna Kulig

Kilka miesięcy temu Joanna Kulig wzięła udział w głośnej kampanii sieci Reserved.

joanna kulig

Przed występem w Zimnej wojnie Kulig przez pół roku trenowała taniec w zespole folkowym.

joanna kulig

Wierzymy, że Joanna Kulig nie spocznie na laurach i udowodni, że stać ją na jeszcze więcej! Kto wie, może zostanie kolejną polską laureatką Oscara?

joanna kulig

Joanna Kulig i Tomasz Kot zagrali w Zimnej wojnie parę zakochanych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
  2. O jakich kobietach marzą mężczyźni? 10 cech partnerki idealnej
  3. Karolina Pisarek pokonała Keirę Knightley i aniołka Victoria’s Secret. Wielki sukces polskiej modelki!

źródła: onet.pl, pl.wikipedia.org