Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jest kasjerką w Żabce. Ostrzega innych przed wielkim oszustwem
Kamil Olek
Kamil Olek 14.11.2021 14:06

Jest kasjerką w Żabce. Ostrzega innych przed wielkim oszustwem

Żabka
fot. CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84664890 / Wikimedia Commons

Sieć obiegło nagranie, którego autorką jest użytkowniczka platformy TikTok, pracująca na co dzień w jednym ze sklepów popularnej sieci Żabka. W nagraniu opowiedziała o niezwykłej metodzie oszustwa, którego padła ofiarą.

Pracownica Żabki o oszustwie

Tiktokerka przyznała, że nigdy wcześniej nie słyszała o sposobie, który wybrał złodziej. Mężczyzna wykorzystał bowiem krótką chwilę jej nieuwagi.

Klient, którego obsługiwała, kupił paczkę papierosów, za którą chciał zapłacić banknotem 200-złotowym. Gdy kasjerka przekazała resztę, otworzył on portfel, twierdząc, że ma więcej drobnych nominałów. Poprosił jednocześnie o możliwość ich wymienienia „na stówkę”.

Następnie mężczyzna odwrócił uwagę dziewczyny, wręczając jej o 10 złotych za dużo. Stwierdził potem, że chce z powrotem 200 złotych, które dał jej wcześniej, po czym ponownie przekazał banknot o wartości 100 złotych.

– Dostałam z powrotem stówkę, którą rozmieniłam i dałam mu dwieście złotych. […] Powinnam dostać jeszcze sto złotych i w ten sposób zostałam stratna – stwierdziła tiktokerka.

Przyznała także, że wielokrotnie oglądała nagranie z monitoringu, by zorientować się, kiedy doszło do oszustwa. Zaapelowała jednocześnie do widzów, szczególnie zaś do osób, które – podobnie jak ona – pracują na co „na kasach”.

Uważajcie na przyszłość – dodała na koniec.

Jej historia została obejrzana na TikToku blisko milion razy.

@aleksa.narcyzaUwazajcie!! Przesyłajcie znajomym pracującym na kasach itd żeby wiedzieli o co chodzi ##oszustwo ##oszustwo200zl ##dlaciebie ##dc♬ dźwięk oryginalny – Aleksa.narcyza

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Straż Graniczna opublikowała nagranie. Pokazali, do czego doszło w nocy
  2. Richardson i Wojterkowski pokazali dzidziusia. „Przedstawiamy państwu Oliviera”
  3. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia na antenie TVN poinformował o liczbie zakażeń w kraju

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania