Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > „Moje serce powoli umiera”. Wielkie poruszenie w sieci po komunikacie Jurka Owsiaka. Młynarska, Śleszyńska, Korcz zareagowały
Martyna Pałka
Martyna Pałka 28.10.2022 20:00

„Moje serce powoli umiera”. Wielkie poruszenie w sieci po komunikacie Jurka Owsiaka. Młynarska, Śleszyńska, Korcz zareagowały

Jurek Owsiak
fot. TRICOLORS/East News; Piotr Molecki/East News

Jurek Owsiak poruszył cały Internet swoim wzruszającym wyznaniem na Instagramie. Gwiazdor zdradził, że jest już zmęczony nieustannymi atakami na jego osobę w związku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

W obronie pomysłodawcy projektu stanęło wiele gwiazd, w tym między innymi Agata Młynarska. Dziennikarka wyraziła swoje wsparcie i zapewniła, że nie pozwoli gwiazdorowi się poddać. Głos zabrały także inne osoby z polskiego show-biznesu.

Jurek Owsiak zamieścił poruszające wyznanie: „Moje serce powoli umiera”

Główny organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyznał, że coraz bardziej jest zmęczony wszystkim, co spotyka nie tylko jego, ale też całą jego inicjatywę. Jurek Owsiak poruszył między innymi sprawę zakrywania serduszek, będących symbolem jego akcji przez TVP czy osobistych ataków, jakich doświadcza przez cały czas trwania fundacji.

-Mam ogień w sercu i coraz trudniej go podtrzymać. Moje serce powoli umiera. Kolejny kawałek odpada i już nic go nie podniesie. Nie trzeba bić, masakrować, przypalać żywym ogniem, aby zabić. Nie trzeba noża, kuli czy pętla na szyi. Są słowa – które jak kula – rozrywają serce w drobny mak – napisał na swoim profilu Jurek Owsiak, mając na myśli podejście Telewizji Polskiej do jego organizacji.

Agata Młynarska staje w obronie Jurka Owsiaka

Całe szczęście gwiazdor może liczyć na wsparcie swoich kolegów z branży, którzy od lat żywo angażują się w sprawy fundacji i z dumą biorą udział w corocznych zbiórkach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedną z nich jest Agata Młynarska. Dziennikarka nie od dziś znana jest ze swojego zaangażowania w sprawy WOŚP i uczestnictwa w organizowanym przez Jurka Owsiaka wydarzeniu.

Teraz gwiazda postanowiła zabrać głos w sprawie przykrych doświadczeń pomysłodawcy fundacji i okazać mu swoje wsparcie.

Kiedy Jurek Owsiak pisze, że jego serce powoli umiera, to ja czuję, że serce każdego z nas, zaangażowanego w Orkiestrę też powoli umiera. Dla mnie jego wpis na fb jest głęboko poruszający. Odnosi się nie tylko do ostatniego wyroku sądu. Wymazywanie serduszka Orkiestry w TVP, film animowany z plastikowym ludzikiem inspirowanym postacią Jurka, banknoty z Gwiazdą Dawida, zabójstwo Pawła Adamowicza, mowa nienawiści, to fakty, których interpretacja jest zbędna. Mówią same za siebie – zaczęła na swoim profilu na Instagramie Agata Młynarska.

Prezenterka wyznała również, że dołoży wszelkich starań, aby dodać sił głównemu organizatorowi WOŚP, aby dalej był w stanie pracować na rzecz tej szlachetnej inicjatywy.

– […] Tworzymy Orkiestrę, jesteśmy jej częścią. Dlatego, kiedy Jurek pisze, że jego serce powoli umiera, ja zawsze powiem – nie pozwolimy mu umrzeć. Jest w nas ogień, lojalność, szczerość i przyzwoitość. Coś, czego nie da się podrobić, kupić, załatwić, pożyczyć. Nie da się wymazać i zniszczyć – zakończyła swój wpis gwiazda.

Na wpis prezenterki zareagowały również inne polskie gwiazdy, w tym między innymi Hanna Śleszyńska oraz Anna Korcz. Obie panie okazały swoje wsparcie i zgodziły się z tym, co Agata Młynarska zamieściła na Instagramie.

-Boże! Co za kraj? Love Owsiak! – napisała pod wpisem prezenterki Anna Korcz.

Hanna Śleszyńska pozwoliła sobie natomiast zacytować fragment kultowej piosenki Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Tym samym dała do zrozumienia, że z pewnością gwiazdor może liczyć na więcej słów wsparcia niż krytyki.

-„Lecz ludzi Dobrej Woli jest więcej…” Sercem z Jurkiem – skomentowała post aktorka.

Anna Korcz
Hanna Śleszyńska

Zobacz post:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Żadne operacje plastyczne, jest lepszy sposób. 60-latka może wyglądać na 35 lat
  2. Na co pomaga neo-angin? Sprawdź
  3. Michał Wiśniewski wzruszył się, gdy zobaczył, co zrobiła dla niego Doda. Fani są zachwyceni tajemniczą paczką