Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jak powstają frytki z McDonald’s? Kiedy zobaczysz, już nigdy ich nie zjesz, klienci oburzeni
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 15.01.2020 18:28

Jak powstają frytki z McDonald’s? Kiedy zobaczysz, już nigdy ich nie zjesz, klienci oburzeni

ziemniaki
fot. pexels.com/ Valeria Boltneva

Jedzenie powinno być przyjemnością, która odżywia nasze ciało, poprawia nam humor i pozwala cieszyć się długim życiem. Tego raczej nie zapewni nam żywienie się tylko i wyłącznie McDonald’s, ale od czasu do czasu i tak lubimy pozwolić sobie na taką przekąskę. Jeśli jednak ich frytki to wasze ulubione danie, to warto się zastanowić, bo proces ich produkcji nie wygląda najbardziej apetycznie.

Oczywiście, w naszych czasach mało kto odżywia się rzeczywiście zdrowo, jedząc tylko nieprzetworzone potrawy z pozbawionych szkodliwej chemii składników. Wolimy wybierać jedzenie na przykład z fast-foodów, które dzięki dużej ilości tłuszczu i innym dodatkom jest bardzo smaczne. Jednak dużo mniej smakowicie wygląda zazwyczaj jego powstawanie. Tak wygląda robienie ich kultowych frytek.

Jak powstaje jedzenie z McDonald’s?

Jedzenie z McDonald’s powstaje przede wszystkim na wielką skalę. To sprawia, że oczywiście nie możemy się spodziewać, że jedzenie, które jest tam serwowane, będzie wytwarzane ręcznie i z uwagą ze strony rzeczywistych pracowników. W rzeczywistości, hale produkcyjne tej sieci są raczej pustawe, a naszym frytkom dokładnie przyglądają się co najwyżej roboty.

To chyba właśnie ta całkowita mechanizacja procesu powstawania jednego z naszych ulubionych przysmaków sprawia, że ten proces jest aż tak odrzucający. Ziemniaki są zbierane, obierane i myte przez maszynę. Dopiero na tym etapie pojawiają się pracownicy, którzy na szybko przebierają kartofle jadące na taśmie.

Frytki wprost z maszyny

Potem już frytki cały czas obrabiane przez maszynę. Krojone, następne polewane wodą z cukrem, a potem pirofosforanem sodu, który sprawia, że nie sinieją. Następnie są gotowane, mrożone i pakowane. Teraz już można wysyłać je do poszczególnych punktów restauracyjnych. Niestety, im dłużej przygląda się temu procesowi, tym mniej apetyczny się on wydaje. Dowodem na to są reakcje osób, które obejrzały wideo z produkcji.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Była żona Pazury: „Pochowałam dwoje dzieci”. Pokazała zdjęcia
  4. Nie żyje aktor „Przyjaciół”. Popełnił samobójstwo, miał 51 lat
  5. Matka wyprowadziła się z domu. Zostawiła w nim swoją roczną córeczkę, wróciła po nią po 10 latach
  6. Witolda Pyrkosza kochały miliony. Zabiła go choroba, którą miało lub będzie mieć większość Polaków

źródła: Food Network/YouTube

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania